Wpis z mikrobloga

czytam sobie o czymś takim jak near death experience czy po polsku chyba doświadczenia z pogranicza śmierci i omg no #!$%@? przecież to jest tak OCZYWISTY wytwór ludzkiego mózgu w ostatnich chwilach życia że brak słów na to że jakieś barany w coś takiego wierzą...........
i to nawet jest potwierdzone badaniami że to jest spowodowane ogromnymi ilościami hormonów wtłaczanych do mózgu przed utratą świadomości.... a oni i tak będą mówić aaaa bo ja widziałam anioły i zmarłą babcie... zamknij mordę
co za przypadek że chrześcijanie widzą motywy związane z ich bogiem a muzułmanie związane z allahem a hindusi z hinduizmem
zupełnie tak jakby mózg wytwarzał halucynacje na podstawie kultury w której się wychowało hmm......

jak ja nienawidzę ludzi wierzących w paranormalne i nadprzyrodzone zjawiska agghhhh.....
LubiePieski - czytam sobie o czymś takim jak near death experience czy po polsku chyb...

źródło: dcb6c1ebf88affcb1b10e1b0f0735592

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • 0
@FilozoficznyJanusz: lol wystarczy tylko jedna rzecz, żeby zdyskwalifikować te brednie o istnieniu duszy i wychodzeniu z ciała, i nazywa się ona ludzka pamięć
ludzka pamięć jest zapisywana fizycznie w mózgu, więc nawet jeśli istniałaby jakąś poza fizyczna dusza, to jest to dosłownie niemożliwe, żeby osoby, które "wyszły z ciała" mogły o tym cokolwiek pamiętać XD
a przy odpowiednio zaawansowanej technologii można by zeskanować mózg takiej osoby i otrzymać dosłownie obraz zaświatów,
  • Odpowiedz
@LubiePieski: wypadałoby udowodnić, że każdy rodzaj pamięci jest zapisywany fizycznie w mózgu (w szczególności mowa o pamięci zawierającej instancje świadomych momentów, nie o umiejętnościach automatycznych), nie ma na to obecnie porządnych dowodów, a jak chcesz powołać się na Hebbian learning czy tym podobne teorie to warto zauważyć, że jedyne co odkryto to że miało miejsce występowanie zmian wag neuronów podczas procesu uczenia czegoś (co w sumie i tak ma miejsce cały
  • Odpowiedz
@retropedro666: Zgadzam się. Jestem czubem cholernym. Mnie trzeba zniszczyć. Ale wara ktoś powie Tobie przykre słowo to obiecuję Ci, że go rozje#&e w jasny ch#j.
  • Odpowiedz
  • 0
@FilozoficznyJanusz:
o to teraz pamięć jest paranormalnym bytem XD rozumiem, że podobnie jak osobowość, znajomość języka czy zdolności artystyczne, bo to również jest w pełni zależne od mózgu. uszkodzenie odpowiednich obszarów mózgu prowadzi do utraty możliwości mówienia albo do zmian osobowości. rozumiem, że magiczna materia również się wtedy uszkadza XD
kolejnym ciekawym zbiegiem okoliczności jest to jak stopień świadomości zależy od stopnia zaawansowania budowy mózgu, dziwnym trafem zwierzęta im bardziej mają
  • Odpowiedz
@LubiePieski:

Mylisz oczywiście świadomość z inteligencją, qualia jest albo go nie ma, pierwszoosobowe doświadczenie jest albo go nie ma. A metafizyczny materializm nie ma obecnie żadnego dobrego wyjaśnienia dla qualia. Zarzucasz innym wiarę w magię, a sama wierzysz w coś pokroju: "pozbawione cech mentalnych neurony strzelają neurotransmiterami -> MAGIA -> powstaje subiektywne doświadczenie z cechami mentalnymi" - to jest prawdziwa magia, czego nie rozumiesz.

Ponieważ masz problemy z podstawowymi pojęciami, zachęcam
  • Odpowiedz
  • 0
@FilozoficznyJanusz: świadomość nie jest binarna przecież lol no chyba, że wierzysz że noworodek jest tak samo świadomy jak ty XD nie wspominając już o tym, że dziecko jednego dnia idzie spać bez posiadania świadomości, a nazajutrz budzi się świadome XD

objawami zaczadzenia i niedotlenienia są zaburzenia świadomości, ktoś kto majaczy i zachowuje się nieracjonalnie z daleka niczym się nie różni od normalnej osoby, czyli ktoś taki nie jest wtedy świadomy bo
  • Odpowiedz
@LubiePieski: Skończyłem z tobą dyskusję, nastolatko, która poczytała Hawkinga, Dawkinsa i myśli, że pozjadała wszystkie rozumy i wszystko wie. Dziecko, któremu wydaje się, że jest w pozycji do wyśmiewania pozycji filozoficznych i rozwiązań problemu ciało-umysł, które jej się nie podobają, powinno się doedukować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale powiem ci, że ja wyraziłem się jasno i konkretnie, kiedy mówiłem o qualia i phenomenal consciousness, cały czas to
  • Odpowiedz
  • 0
@FilozoficznyJanusz: wiadomo, bo czytając jednych z najwybitniejszych naukowców ze swoich dziedzin to niewiele się dowiesz o wszechświecie, nie to co czytając wypociny platona czy innego hegla, powszechnie znanych ekspertów od neurologii i fizyki kwantowej

aaa dopiero teraz widzę co robisz, nikczemnie rozszerzyłeś moje oryginalne zdanie, zszedłeś z tematu i teraz próbujesz mnie zmusić do niemożliwego czyli wyjaśnienia jak dokładnie działa ludzki umysł.
podczas gdy ja od początku jedynie mówię, że tak
  • Odpowiedz
@LubiePieski: Nikt ci nie broni czytać, dobrze, że czytasz, gorzej, że po przeczytaniu wydaje ci się, że nauka rozwiązała wszystkie problemy i jeszcze do tego na pewno twoje metafizyczne założenia co do rzeczywistości (przypominam, że nauka opisuje, jak rzeczywistość działa, a nie czym jest) są prawidłowe, a najgorsze, że publicznie stwierdzasz, że wszyscy co uważają inaczej, to debile (nawet bym się tym wpisem nie zainteresował, gdyby nie to zadufanie, pewność i
  • Odpowiedz
  • 0
@FilozoficznyJanusz: nigdy nie twierdzę, że nauka rozwiązała wszystkie problemy, tylko uważam racjonalnie, jak wszyscy ludzie, że żyję w prawdziwym świecie. nie będę przed każdym wpisem dodawać adnotacji że (uwaga to tylko moje domysły i mogę żyć w symulacji, albo być mózgiem boltzmanna, albo w mojej głowie siedzi kotek wciskający guziki który magicznie przemienia się w mózg kiedy na niego patrzymy)

ale udało mi się wymyślić argument całkowicie obalający Out of Body
  • Odpowiedz