Wpis z mikrobloga

#frajerzyzmlm najbardziej mnie śmieszy jak ta biedota umysłowa próbuje udawać ludzi bogatych i ma przed sobą obraz, że ktoś bogaty jeździ na wycieczki, żyje w drogich hotelach, ubiera się w koszule, jeździ ferrari lub mercedesem a jak pracuje to macbooku i koniecznie na plaży... tymczasem bogaci ludzie mają #!$%@? na to co ktoś o nich myśli i ubiera się tak jak im wygodnie, nie obnoszą się ze swoim bogactwem bo po co? Aby ich jeszcze okradli? Często tak samo ciężko pracują a nawet i ciężej. Który niby milioner siedzi na plaży czy w hotelu w Dubaju? Prowadzą swoje firmy warte miliony często umierając na zawał ze stresu.
  • 39
@inflacja_biedaku: Mam kilka bardzo bogatych osób wśród znajomych i akurat często jeżdżą na wycieczki (z jednej wrócą i już myślą o kolejnej za pare tygodni), mają dobre samochody (takie gdzie po pierwszym spojrzeniu na auto wiesz że gość ma w cholerę pieniędzy), ubierają się w firmowe ciuchy i sprzęt mają praktycznie tylko z Apple. Nie mówią o swoim bogactwie, ani nie używają Facebooka czy innych takich, ale to nie jest tak
@Imagination: no i masz rację, ale autor wpisu to myśląc bogacz widzi Zuckerberga, który jest miliarderem a chodzi w szarych koszulkach i spodniach dresowych... Jest lekka różnica między milionerem a miliarderem. Nie widziałem jeszcze skromnego milionera.
ubierają się w firmowe ciuchy i sprzęt mają praktycznie tylko z Apple


@Imagination: no i widać, że jesteś targetem takich frajerów z MLM skoro sprzęt Apple uważasz za bogactwo. Bogatych to ty widziałaś ale nowobogackich co dostali 10tys pensji i udają #!$%@? wie kogo. Wszędzie tam gdzie byłem prezesi wielkich firm to byli normalni ludzie. Samochody mieli normalne, ubrani byli normalnie i nie mieli presji aby mieć TYLKO sprzęt Apple. Bogaty
Który niby milioner siedzi na plaży czy w hotelu w Dubaju? Prowadzą swoje firmy warte miliony często umierając na zawał ze stresu.


@inflacja_biedaku: ja może nie zarabiam milionów ale prowadzę firmę od 10 lat i źle się czuję na wakacjach albo z laptopem na plaży czy #!$%@? wie gdzie pokazują się te ameby. U mnie zmiany lokacji to jakieś -50% do wydajności więc te dzbany nigdy milionerami nie będą.
@inflacja_biedaku: Widać, że nie masz do czynienia z bogatszymi ludźmi tylko powtarzasz jakieś wyidealizowane opowieści że bogaty ma gorsze życie niż biedny i ubiera się w tanie ciuchy. Może piszesz o kimś typu właściciel małego warsztatu samochodowego, który musi cały czas dalej pracować fizycznie, ale ja mówię o ludziach naprawdę bogatych. Nie 10k pensji bo tyle sam przekroczyłem jako zwykły robol w IT i taka pensja pozwala na utrzymanie rodziny, ale
  • 2
@inflacja_biedaku z tym jeżdżeniem na wycieczki to się nie zgodzę - 3 właścicieli firmy gdzie pracuję - każdy z nich przynajmniej 2-3 razy do roku jedzie na 2 tygodnie urlopu. kwestia organizacji bardziej - firma się rozwija, ludzie wiedzą co robić, a główny właściciel ( mający ponad 50% udziałów) miesza się w sprawy firmy nadzwyczaj rzadko, i na ogół tylko w bardzo ważnych sprawach. a co do ciuchów - to tenże właśnie
@Imagination: to jest w ogóle dziwne, że według wielu istnieje jakiś jeden konkretny model bogacza, jak wyjęty z instrukcji. xD
Poznałem i takich, którzy wyglądają jak kloszardzi, a mają 10 mieszkań w Warszawie i trzy własne domy i takich, którzy przy każdej wizycie opowiadają ile zarobili na tym, ile na tamtym, ile wydali w gucci czy innym versace. I nie, to nie są ludzie, którzy udają bogatych, bo prowadzą bardzo lukratywne
@Imagination @inflacja_biedaku: znam wielu bogatych ludzi (tacy z miesięcznymi zarobkami 100 tyś+) i nie można generalizować. Jeden jeździ Porsche za ponad bańkę, a drugi "starą" pokolizyjną Teslą ale ma za to dwa samoloty, trzeci ma kilkuletnią Skodę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ElLama: @saycool Zgadzam się z Wami. Chodziło mi właśnie o to, żeby nie generalizować że ludzie którzy zarabiają naprawdę dużo to chodzą w tanich ciuchach, jeżdżą zwykłymi autami i zawsze odmawiają podróży po świecie. To jest takie wyidealizowane wyobrażenie bogatych ludzi. Charaktery są różne a i sposób dojścia do pieniędzy też jest różny (a to ma duży wpływ na zachowanie).
@inflacja_biedaku: Poznałem wielu ludzi kasiastych i generalizujesz, są ludzie z kasą żyjący skromnie, a są tacy co faktycznie wakacje 4x w roku, samochody za chore pieniądze, konkretny dom. Natomiast nie spotykam się ze szpanowaniem kasą. Stać ich to mają, koniec historii. Różnica z pozerami jest taka, że bogatych ludzi nie definiuje to co mają i celem ich życia nie jest pokazanie jacy są bogaci, a gamoni z mlm już tak.