Wpis z mikrobloga

I taka będzie nas w przyszłości leczyć. Jeszcze pewnie wybierze specjalizację ginekologia i położnictwo albo pediatria. Temat o ustępowaniu kobietom w ciąży.

Strach sobie wyobrazić ten poziom frustracji wylewany na nas wszystkich w przyszłości. A przecież kobieta w ciąży nawet nie potrzebuje jej ustępstw. W sklepie kasjerka ją poprosi w pierwszej kolejności, w autobusie ma specjalne dedykowane miejsce, a w przychodni i aptece prawne pierwszeństwo ¯_(ツ)_/¯

#lekarz #lekarze #sluzbazdrowia #logikarozowychpaskow #p0lka #przemyslenia #madki #ciaza
WielkiNos - I taka będzie nas w przyszłości leczyć. Jeszcze pewnie wybierze specjaliz...

źródło: temp_file2085420589277197263

Pobierz
  • 123
Przecież taka kobieta w ciąży miała wybór, mogła zrobić dzieciaka z kimś kto ma samochód a potem jej nieodpowiedzialność jest przerzucana na innych. Myślcie dziewczyny.


@Aquamen: zgodnie z twoją logiką to kobieta powinna robić dzieci z szoferem. Przecież facet na pewno ma swoją pracę i nie ma czasu wozić wszędzie kobiety. Chyba, że masz wizję jakiegoś dziwnego związku.
Komunikacja publiczna jest dla wszystkich, a kobiety w ciąży mają zapewnione w nich
Przecież facet na pewno ma swoją pracę i nie ma czasu wozić wszędzie kobiety.


@CudMalina: powinna zrobić prawo jazdy w takim razie jak inni ludzie którzy chcą mieć zawsze miejsce siedzące podczas podróży.

Nieustąpienie kobiecie w ciąży to zwyczajny brak empatii albo wiedzy na temat tego jak ciąża wpływa na organizm kobiety.


@CudMalina: dlaczego więc nie zrobić w komunikacji miejskiej siedzeń dla tych którzy źle się czują ogólnie a nie
a chłop może być po 12 godzinach w januszeksie i nikt go nie pyta czy by sobie chciał usiąść.


@Aquamen: zgodnie z twoją logiką, niech sobie kupi samochód, będzie siedział.

Poza tym jest coś takiego jak rozmowa. Nikt go nie zapyta, czy chce usiąść, ale jak powie, że źle się czuje, albo po prostu poprosi i powie, że zmęczony po januszeksie, to ludzie ustąpią. Wbrew pozorom, ludzie nie są tacy jak
Co to jest za głupia wymówka, jestem w ciąży


@Aquamen: Ok, czyli nie masz pojęcia jak ciąża wpływa na organizm kobiety. To nie jest żadna wymówka. Kobieta nie ma wpływu na to co się dzieje z jej organizmem, nie ma wpływu na to że nagle może się źle poczuć, ani na to że ma zmieniony środek ciężkości i ma zwiększone ryzyko wywrócenia się.
Rozumiem że ktoś może być zmęczony po pracy,
Jeszcze pewnie wybierze specjalizację ginekologia i położnictwo albo pediatria.


@WielkiNos:
Niby z jakiej racji? Ewidentnie nie lubi kaszojadów. I nie każdy musi. Ale jest też druga strona medalu. Piekelnni rodzice. Mam w robocie dwie dziewczyny (siostry), które uwielbiają dzieci. Jedna pracowała w żłobku, druga w przedszkolu. Obie odpadly ze względu na świetokrowość rodziców.
@Nowystaryziel: dokladnie. Niestety w przeszlosci spedzilem pare dni w szpitalu i to, w jaki sposob zachowywalo sie bydlo, wola o pomste do nieba. Czesc pacjentow chyba mysli, ze sluzba w szpitalu to ich lokaje i maja latac na kazde zawolanie. Ja po 3 dniach mialem dosc szczekania Grazyn i Januszy, a co dopiero przezywac to na co dzien.
@CudMalina: Jeszcze nigdy w autobusie nie widziałam oznaczenia, że jakieś miejsce jest dla kobiety w ciąży. Są oznaczenia, że dane miejsce jest dla osoby starszej albo osoby z dzieckiem, ale nie ma oznaczenia dla kobiet w ciąży.
@Aquamen: Nie masz bladego pojęcia o ciąży. To nie jest to samo co zmęczenie po pracy. Jak kobieta ciężko znosi ciążę to jest ma zwyczajnie przesrane. Wyobraź sobie, że drażni Cię każdy zapach, chce Ci się co chwilę wymiotować, a plecy bolą Cię tak, że ledwo jesteś w stanie się poruszać. I masz tak przez kilka miesięcy codziennie. Nie wymyślam, tylko tak moja żona miała w dwóch ciażach.