Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś jak będzie wyglądało to całe platformerskie bronienie demokracji?

Jak w koalicje nie wejdą to przecież sami rządzić też nie mają jak.
Z kolei przedterminowe wybory skończą się chyba w takie sam sposób, bo przecież elektoraty mamy teraz dość zabetonowane.
Czyli co? Tak będziemy sobie robili wybory co pół roku, aż któraś z partii się platformie sprzeda? czy będziemy czekać, aż ludzie jednak się zbiorą przy Konfederacji albo PiS, żeby tą farsę uciać?
A przez ten czas wychodzi, że państwo w sumie nie będzie mogło działać, bo PO wszystko będzie blokować? Rosja na pewno się ucieszy XD

#polityka #konfederacja #bekazlewactwa #pdk
  • 6
Jak w koalicje nie wejdą to przecież sami rządzić też nie mają jak.


@cordianss: Przecież wchodzą z trzecią drogą i lewicą z tego co wiem. W sensie nie jako jeden komitet, ale wspólnie będą tworzyć rząd
A przez ten czas wychodzi, że państwo w sumie nie będzie mogło działać, bo PO wszystko będzie blokować? Rosja na pewno się ucieszy XD


@cordianss: Rosja też, ale ich najbliższy sojusznik czyli Niemcy tym bardziej.

I tak, to jest plan B jeśli chodzi o wysłanie tutaj Tuska. Był oczywiście plan A czyli całkowite przejęcie Polski, ale jak nie wyjdzie to zrobienie przez niego kompletnego burdelu też wystarczy.
@cordianss: To zależy od sondażu. W tych pisowskich faktycznie nie wystarczy, bo będą mieli razem 45%, a Konfa + PiS 62%

Natomiast doktor, który zajmuje się zawodowo sondażami podejrzewa sporą manipulację poprzez selektywną zbiórkę osób i jego zdaniem KO ma 52%
https://www.youtube.com/watch?v=VQSeIFCGTJU

Oczywiście trzeba to przeliczyć na mandaty itd.

Materiał zakopany przez konfę oczywiście, ale bardzo ciekawy, bo gość nie jest byle kim

Zobaczymy co będzie ostatecznie, do wyborów jeszcze daleko
Wytłumaczy mi ktoś jak będzie wyglądało to całe platformerskie bronienie demokracji?


@cordianss: Tak, na nie zapraszaniu przedstawicieli Konfederacji do TVN i na odmawianiu im spotkań z wyborcami w Poznaniu. Mmmmm... demokracja!