Wpis z mikrobloga

Od prawie 6 lat usiłujemy się dowiedzieć, kto miał dostęp do akt postępowań w sprawie katastrofy smoleńskiej. Najpierw odmawiano nam dostępu z powodu wciąż trwających postępowań, potem Prokuratura Krajowa uznała, że nasz wniosek jest nieprecyzyjny. Nie pomogły wyroki WSA i NSA, dlatego złożyliśmy skargę na niewykonanie wyroku. Więcej na ten temat na naszej www.
.
.
.
.
P.S. Od wczorajszego popołudnia wiadomo już, że wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Zachęcamy nie tylko, żeby oddać w nich swój głos, ale też zaangażować się w inny sposób np. razem z Fundacją Odpowiedzialna Polityka monitorując w terenie nadużywanie zasobów publicznych w kampanii wyborczej o czym więcej tu albo zostając społecznym/ą obserwatorem/ką wyborów - formularz zgłoszeniowy tutaj.
--
Metodologia monitorowania wykorzystania zasobów publicznych stworzona została m.in. dzięki wsparciu z Funduszu Watchdogów utworzonego z części wpłat 1,5% podatku dla Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.


Mirka
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #idenawybo23 #wybory #wybory2023
WatchdogPolska - Od prawie 6 lat usiłujemy się dowiedzieć, kto miał dostęp do akt pos...

źródło: katastrofa smoleńska - dostęp do akt

Pobierz
  • 134
@Yurakamisa Marciniak nie jest niewinnym człowiekiem, poszedł na event organizowany przez neofaszystę z alt-rightowej ruskiej partii. Organizacji nigdy więcej WY - prawicowe NPC powinniście do końca życia wysyłać swoje pieniądze z Januszexu że nie zrobili nic więcej w ramach podziękowania ponieważ np. ja oczekiwałem że ten sędzia będzie jakoś ukarany a niestety tylko go postraszyli, oby następnym razem już nie było takiego ulgowego taktowania osób które uwiarygodniają polityków prawicy.

Natomiast wy @
nigdy nie wspieraliśmy i nie będziemy wspierać reżimów wymienionych osób. Pomawiasz nas o coś, co jest absolutnie sprzeczne z wartościami, jakie wyznajemy.


@Watchdog_Polska: hahahah, bardzo ciekawe. Wyjaśnisz w takim razie co to jest jak nie wspieranie łukaszenki i putina w wojnie hybrydowej przeciwko Polsce? Bo robiliście dokładnie to czego ci dwaj panowie oczekiwali.

https://siecobywatelska.pl/zadamy-godnosci-na-granicach-apel-organizacji-i-petycja/

No chyba, że jesteście tylko i aż pożytecznymi idiotami.

Najlepsze jest to, że sam was wcześniej wspierałem
Mówiąc Twoim językiem "agitowaliśmy" za przestrzeganiem praw człowieka i godnym traktowaniem ludzi: https://siecobywatelska.pl/zadamy-godnosci-na-granicach-apel-organizacji-i-petycja/


@Watchdog_Polska: czyli chcieliście pozwolić na nielegalne przekraczanie granicy przez pseudouchodźców (w Białorusi nie trwała żadna wojna) których wysłał Łukaszenka w celu destabilizacji i argumentujecie to troską o prawa człowieka, tak? Dobrze zrozumiałem?

Artykuł 33 Konwencji Genewskiej z 28 lipca 1951 r.:

„Żadne Umawiające się Państwo nie wydali lub nie zawróci w żaden sposób uchodźcy do granicy terytoriów, gdzie
@malinq: Nie, nigdy nie byliśmy za nielegalnym przekraczaniem granic przez żadne osoby. Byliśmy i jesteśmy za tym, żeby w takich sytuacjach, jak ta która miała miejsce na gr. z Białorusią, przestrzegać odpowiednich procedur i prawa międzynarodowego, które jest dla Polski wiążące. Osoby wyraźnie komunikujące potrzebę ochrony międzynarodowej muszą podlegać procedurom azylowym, a nie być odpychane od jej granic.
Nie, nigdy nie byliśmy za nielegalnym przekraczaniem granic przez żadne osoby. Byliśmy i jesteśmy za tym, żeby w takich sytuacjach, jak ta która miała miejsce na gr. z Białorusią, przestrzegać odpowiednich procedur i prawa międzynarodowego, które jest dla Polski wiążące.


Artykuł 33 Konwencji Genewskiej z 28 lipca 1951 r.:

„Żadne Umawiające się Państwo nie wydali lub nie zawróci w żaden sposób uchodźcy do granicy terytoriów, gdzie jego życiu lub wolności zagrażałoby niebezpieczeństwo
Nie, robiliśmy dokładnie to, czego oczekuje się od organizacji stojących na straży praw człowieka - wystąpiliśmy w ich obronie.


@Watchdog_Polska: robiliście dokładnie to czego oczekiwał putin i łukaszenka. Prawa człowieka nie były w żaden sposób łamane, a ludzie przepychani przez białoruskie służby nie byli żadnymi uchodźcami z Białorusi, których Polska także przyjmowała jako uchodźców politycznych, ani żadnymi uchodźcami w ogóle w świetle prawa, gdyż Polska nie graniczy z Marokiem, Tunezją, Nigrem,
youtube jest w praktyce monopolistą misiu.

I nie, nie jest tak łatwo zmienić platformę, na której tworzy się treści.


@Brn1129: oczywiście, że jest łatwo. Rejestrujesz się na innej platformie i tworzysz treści na niej.

I nie odpowiedziałeś na moje pytanie o famemma. Płacisz czy nie?


@Brn1129: Bo to nie ma znaczenia. Moje personalne wybory nie są żadnym argumentem w dyskusji, ale twoje pytanie jest dowodem na to, że Ty nie
@malinq: Ma znaczenie, chciałem zobaczyć dodatkowe fikołki.

Okej, czyli oglądasz nielegalne bootlegi, a ja korzystam z legalnego blokowania elementów śledzących, w tym i reklam.
hihi
Uwielbiam Cie ziomuś