Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy w znalezieniu poniższego sprzętu dla żony, która przechodzi na home office.

1. Klawiatura do pracy -> ja mam i jestem zadowolony z Logitech MX Keys, ale dla niej ma ona za niskie klawisze (pewnie paznokcie).

Patrzyłem na MX Mechanical, która pewnie by spełniała wymagania, ale nie wiem czy jest warta swojej ceny.
Ktoś coś?

2. Dwa monitory 27 cali, 4K posiadające USB-C ładowaniem oraz podaj dalej do drugiego monitora (pewnie przez DisplayPort).

Aktualnie mam 2x Dell P2419HC, gdzie pierwszy podpinam do laptopa przez USB-C, drugi na podaj dalej przez DisplayPort.
Dzięki temu nie potrzebuję stacji dokującej i podpinam się do lapka jednym kablem USB-C, który ogarnia mi 2 monitory i ładowarkę.

Zwróciłem uwagę na Della P2723QE - który ma powyższe, ale kosztuje około 2100 zł sztuka.
Jednocześnie nie ma HDR (a czasami chciałbym się podpiąć z XBOXem).

Ktoś coś?

#pcmasterrace #monitory #klawiatura #logitech #dell #it #programowanie #programista15k
  • 9
To wyjściami bym się nie przejmował, bo to załatwiasz zwykłym hubem wieloportowym za 100-200. Monitory razej większe, niekoniecznie 2, predzej ultrawide 34 lub wiecej moze z zagieciem. Raczej z dolnej polki jesli to nie 'firma' sponsoruje, bo korzystniej zmieniac co 3-4lata jak cos fajnego nowego wchodzi niz inwestowac w to.
@NoName4891:
No właśnie ultrawide nie dla nas. Kiedyś taki sprawiłem i sprawdzaliśmy - ani mi, ani jej 1 monitor nie podchodzi.
Zależy pewnie od tego co się robi, ale w naszym wypadku 2 monitory są wygodniejsze.

O ile z hubem do podłączenia 2 monitorów TAK pewnie ma to sens.
O tyle tani hub nie ogarnia ładowania -> więc do lapka trzeba podpiąć 2 kable - HUB + Ładowarka.

Niby pierdoła, ale
, ale w naszym wypadku 2 monitory są wygodniejsze.


@13579_: ciekawi mnie z jakich powodów, pracowałem w obu konfiguracjach

tani hub nie ogarnia ładowania -> więc do lapka trzeba podpiąć 2 kable - HUB + Ładowarka.


@13579_: korzystam z baseusów N in 1 100-200, ogarniają
1. Klawiatura do pracy


@L3gion: Mam Keychrona K3, nawet w żadnym sklepie AGD nie widziałem lepiej wykonanej klawiatury niż ta. Switche są sztywne i się nie chybotają, jest bardzo dużo odcieni podświetlenia i podstawka wykonana z grubego aluminium. Top tier. Jedynie jak się ją podepnie na bluetooth to jest ogromny input lag.