Wpis z mikrobloga

@kaspil: to jest bardziej skomplikowane. Bo nie tylko chodzi o wzniecanie ognia, ale nie można zerwać sałaty, oddzielać mięsa ryby od ości
Zależy od odłamu. Do tego jeden rabin powie nie, drugi rabin powie tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie można nawet wózka pchać. Ale jak się użyje sznurka lub drutu to jednak można

W teorii robi się porządną kolacje na ciepło w piątek, a na sobotę
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni

@henk: ja prdl, jaka to jest dla mnie abstrakcja. "Tryb szabat wyłącza światło w lodówce". I co to ma na celu?


To jest trochę dziwne, chodzi o wykonywanie pracy. Według ich interpretacji naciśnięcie przycisku np. jest grzechem bo zamykanie/otwieranie obwodu to tworzenie/niszczenie.
Więc w trybie "szabasowym" otwarcie drzwi nie zapala światła. Normalnie w lodówce otwarcie drzwi doprowadzi do spadku temperatury i włączy się kompresor = praca. W trybie szabas kompresor
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni @pesymistyk
moje ulubione to z kolei u ortodoksyjnych kwestia podróży Kohenów (kapłani uznawani za bezpośrednich potomków Abrahama) nad cmentarzem. W obawie przed utratą czystości dopuszczalne więc było zawinięcie się w worek. Nie pytajcie jak worek izoluje odpowiednio od cmentarza, a metalowa puszka nie :)
emesc - @GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni  @pesymistyk 
moje ulubione to z kolei u...

źródło: temp_file1561618688648112581

Pobierz