Wpis z mikrobloga

Armagedon sektora bankowego trwa! Czy związek banków polskich znów wykupi jedynki gazet z apelem o ratunek? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zysk netto grupy ING BSK w II kw. wyniósł 1,1 mld zł, powyżej oczekiwań
PAP - Biznes
3 sie 2023, 7:36

3.08.2023, Warszawa (PAP) - Zysk netto grupy ING Banku Śląskiego w drugim kwartale 2023 roku wzrósł do 1.099,4 mln zł z 573 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Wynik okazał się 8 proc. wyższy od oczekiwań rynku na poziomie 1.017 mln zł.

Zysk netto w II kwartale wzrósł 92 proc. rdr i 21 proc. kdk.

#nieruchomosci #pieniadze #kredythipoteczny #gospodarka #inwestycje #gielda
L.....a - Armagedon sektora bankowego trwa! Czy związek banków polskich znów wykupi j...

źródło: temp_file7744169229814487871

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak ludzie się zabijają o hipotekę na 10% to trudno nie bić rekordów ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PiotrFr: Jakbyśmy siedzieli w strefie euro tak jak to mogło być już w roku 2015-2019 to też byśmy mogli bulić 2% i się śmiać, no ale niezależna polityka i odpowiedzialne doprowadzenie do inflacji 15% rocznie jest warte autonomicznej waluty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer:

mogli bulić 2%

Nie ma tak dobrze, ostatnio byłem w banku, padło 4% i okrutnie mnie to boli. Wiem że mniej ale jak rok wcześniej brałeś taki sam na 0.65% to ciężko przeboleć
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer:

to też byśmy mogli bulić 2% i się śmiać

No jest warte. Nie raz się z kimś tu spieralem, bo twierdził że drogie kredyty są nieważne, bo zawsze można kupić za gotówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LittleOpa Przecież podobno przez wakacje kredytowe i wyroki frankowe mieli ogłaszać upadłość? Coś mi tu kręcisz, przecież bankowcy zawsze mówią prawdę, np. taki Mati ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@LittleOpa: a idź pan, inflacja dwucyfrowa się trzyma już ponad rok, a oprocentowanie na koncie oszczędnościowym to nadal 0,01%, jakbyśmy mieli wciąż deflację jak w 2015 xD
  • Odpowiedz
@LittleOpa:

lubie takie info bez kontekstu - a noz ktos podlapie teze, ze zyski sa w pyte....

1mld zysku na kwartal, niech mu pojdzie ze caly rok ma taki, a co zeby sie latwiej liczylo, to razem cale szalowe
  • Odpowiedz
@LittleOpa: Zyski się zgadzają, bo depozyty mają żałosne oprocentowania, nowe kredyty marże na poziomie pompy z 2021 mimo mniejszego popytu, a warunki np. utrzymania bezkosztowej obsługi kont, kart, itp. się pogorszyły. Ale jak mawiał klasyk to wcale nie będzie tak, że za wakacje kredytowe zapłącą pozostali klienci banku ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@del855:

Aktywa ING na koniec czerwca to bylo ok 230mld(grubsza podobna ilosc sprzedanych uslug finansowych) i co wychodzi? Ano ze obracajac kapitalem 230mld wygenerowano (o ile caly rok taki bedzie) 4mld zysku, czyli szalowe 1,7%....

Ale wiesz, że zysk netto nie jest pożądany? To że zgłosili tyle do opodatkowania nie znaczy, że tyle zrobili, tylko tyle musieli z przyzwoitości/braku możliwości upychania kosztów
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr

to sprawdź polskie banki czy z pakietem kontrolnym należącym do państwa - też ukrywają zyski?.... bo zarobki mają podobne, bo jak bank defakto kierowany przez polityków (a min. z nadania politycznego) ucieka przed polskim fiskusem no to masz piękna aferę przed wyborami ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@karamba16

banki są na plusie, ponieważ w Polsce większość aktywów leży na 0%, no chyba że potrafisz uskutecznić matme że depozyty na główna stopa -ok 1% rownowaza się że kredytami na stopa procentowa + 2% a przy okazji mamy wakacje kredytowe i zawiązane rezerwy na franki a jeszcze trzeba ponieść koszty funkcjonowania, nietrafionych kredytów itp itd.
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr

biorę depozyty i traktuje to jako przychód... gdzie tak napisałem?

bank dysponując aktywami na ok 230 mld ma sprzedanych usług na ok 200mld i z tego czerpie zysk na poziomie 4mld, glownie dlatego że większość depozytów leży na rorach czyli u nas na 0% jak to się nazywa złoty i interes to nie patrz na deweloperów....
  • Odpowiedz
@del855 ja nie uważam, że mają jakoś super, ale że źle też bym nie powiedział. Myśle, że najbardziej w robieniu biznesu przeszkadza im rząd, zawsze muszą mieć przygotowaną rezerwę na jakieś w ogóle nierynkowe ustawy z czapy - jak te które wymieniłeś, wakacje, franki.
  • Odpowiedz