Wpis z mikrobloga

bo byś musiał się jeszcze na ładowanie z dwa razy zatrzymać


@login_cwiczebny: no raz, jeśli do pełna, a tym czasem mój passacik zaraportował pod domem 500 km zasięgu przed następnym tankowaniem, które zajmie max 5 minut jeśli ktoś przede mną hotdoga zamówi. A to w sumie krótka wycieczka była.
@RobinSchudl a ja przez ostatni rok jeździłem tylko po mieście i kosztowało mnie to 1/5 tego co Ciebie. powodzenia z tą benzyna.

dodatkowo nie robię co roku przeglądów i nie muszę wymieniać oleju. kolejne 1500 w kieszeni.

twój argument polegać na tym że jak raz do roku masz wesele w rodzinie, to kupujesz busa aby ich potem porozwozic.

jak byś miał elektryką, to byś jej najwyżej nie zawiózł, albo wynajął samochód za
@Mac02: ile cię ten elektryk kosztował? Jak z zasięgiem w zimie? Oleje cię bolą, a jak twoja bateria po kilku latach? Elektryki mają swoje zalety, Melex produkuje je od dziesięcioleci, ale jako jedyna fura w rodzinie to pomyłka.

jak byś miał elektryką, to byś jej najwyżej nie zawiózł, albo wynajął samochód za 150 za dzień?


Ty, ale to było wczoraj. W tym roku takich i dłuższych tras zrobiłem kilkadziesiąt. Pasek ma
@RobinSchudl w tym momencie Tesla 3 kosztuje z dofinansowaniem 170 tys.
w zimie nawet jak zasięg spadnie do 150 km, to kto po mieście robi 150 km dziennie? poza taksówkarzami.

nie wiem czemu tak uogólniasz każda rodzine. jedni mają małe auta a innym bagażnik w superbie będzie za mało. jedni jeżdżą z rodzina na narty, a inni podróżują tylko samolotem.

ty jeździsz w trasy, ja raz, dwa do roku na wakacje.
pasek
z dofinansowaniem 170 tys


@Mac02: cieszę się, że mogę się dołożyć .

ile pali zimą? gdy rozgrzewa się przez 20 min?


Po 4 minutach jest rozgrzany, jak jest naprawdę zimno. Pali podobnie, może z pół litra więcej.

ile kosztuje alternator, sprzęgło, hamulce, tarcze


Tarcze, klocki pewnie podobnie co w elektryku. Alternatora i sprzęgła w w elektrykach nie ma, ale w spalinówkach nie ma paru elementów które psuja się u konkurencji.

każdy
@RobinSchudl poczytaj co ile wymienia się tarcze i klocki w Tesli.

ja się cieszę że dokładam się do dróg po których jeździsz.

tak, po 4 min rozgrzany jak wyjeżdżasz w garażu, albo od razu na trasę. Coś czuję że warszawskie korki to jest coś z czego nie korzystasz:)

to jakie elementy się psują w elektryku? w spalinowce może się dosłownie wszystko popsuć. a teraz poczytaj coś się może w elektrycznym silniku popsuć:)
ja się cieszę że dokładam się do dróg po których jeździsz


Niby jak? Nie płacąc podatku drogowego?

Coś czuję że warszawskie korki to jest coś z czego nie korzystasz:)


@Mac02: no i pudło, a wystarczyło czytać posty i włączyć myślenie.

jechałeś KIEDYKOLWIEK Tesla i jej autopilotem


Nie, ale nawet aktywnego tempomatu nie używam i się marnuje, bo mnie jazda z nim nudzi.

spalinowki są bardziej uniwersalne TERAZ. aby byl skok rozwojowy
@RobinSchudl gdybyś jeździł w korkach i zimą w korkach to nie, passat nie będzie ci palił 6-7 litrów. chyba że mieszkasz pod Warszawą i spalanie z centrum spada ci po 15 km jazdy.

ty wiesz ile osób było stać na samochód jak one weszły i zastąpiły konie? nawet nie zdajesz sobie sprawy że spalinowki też mają dopłaty. myślisz że fabryki które powstały w Polsce i powstają, od fiata po mercedesa nie mają
@Mac02 ty to nawet samochodu pewnie nie masz. Paski B8 produja od 2014, nie ma dziesięcioletnich. Z tym nie zamykaniem się to mnie rozbawiłeś. Nie że nie umie tempomaty użyć, tylko go nie lubi. Grzania dupy też nie używam, a żmija owszem.

O co chodzi z tym twoim jeżdżeniem przez rok tylko po mieście za 1/5 ceny? Taka sama konfabulacja jak reszta twoich wypocin?
@RobinSchudl aa czyli 9 letni, to spoko. jeszcze pewnie z Niemiec:)

mam hybrydę, więc pewnie coś co też hejtujesz bo 9 letni pasek z Niemiec jest lepszy.

sprawdź ile kosztuje prąd, potem przemnoż przez pojemność baterii Tesli i podziel przez przebieg, to zobaczysz o co chodzi z 1/5 ceny.

mam obecnie 2 letni samochód i jeżeli Tesla nie wystrzeli z cenami, to będzie za 2 lata wybór, Tesla za 180 tys, vs
@RobinSchudl:

Po 4 minutach jest rozgrzany, jak jest naprawdę zimno. Pali podobnie, może z pół litra więcej.

To akurat niemożliwe. Albo się szybko rozgrzewa albo mało pali. Fizyki nie oszukasz.
Pomijając, że w życiu nie widziałem diesla, który miał temperaturę roboczą w zimie po 4 km
możesz tutaj - wydrukuje sobie :D


@stopaotestuje: To teraz prosimy o zdjęcie wydrukowanej kolorowanki z samochodem. Bonus za pokolorowanie.

Tak w ogóle to wiem, że w recenzjach trzeba słodzić, ale pisanie "do miasta wystarczy" gdy w tej cenie można kupić samochód, którym przejedzie się przez całą Europę bez wielkich wyrzeczeń.

Takie pytanie: czy samochód posiada schowek przed pasażarem? Jeśli nie ma, to czemu nie ma nawet wzmianki w recenzji? Opierałeś się