Wpis z mikrobloga

FreeCAD - wentylator - zaawansowany poradnik modelowania 3D krok po kroku | tutorial PL

W ostatnim odcinku, tj. video o numerze 329, przygotowałem poradnik o tym, jak w łatwy sposób wykonać model powierzonego wentylatora w programie Alibre Design. Jak się okazało - wykonanie jedno obiektowego modelu było stosunkowo łatwe. Po pewnym czasie od opublikowania filmu padło pytanie, czy taki model jest możliwy do wykonania w programie FreeCAD. Finalnie widzimy materiał, w którym przedstawiam przykładową metodykę, jak taki model wykonać w programie FreeCAD z użyciem podstawowych modułów, jakie dostępne są w programie: Part Design, Part oraz Draft. Należy jednak mieć na uwadze, że nie jest możliwe wykonanie modelu przekładając metodykę 1:1 względem metodyki zastosowanej w Alibre. Czeka nas o wiele więcej pracy, więcej skupienia w związku z koniecznością ominięcia pewnych przypadków nieprawidłowego generowania geometrii oraz dobrego wyczucia w poruszaniu się pomiędzy dostępnymi modułami programu. Zapewne w przypadku takiej geometrii możliwe będzie odnalezienie innej, być może nawet łatwiejszej drogi, co pozostawiam Wam drodzy Widzowie w ramach eksperymentowania z programem. Jednakże na ten moment prezentuję Wam efekty mojej pracy nad tematem, jakie udało mi się uzyskać po krótkiej analizie problemu w programie FreeCAD. Zapraszam.

Zapraszam: [[330] FreeCAD - wentylator - zaawansowany poradnik modelowania 3D krok po kroku | tutorial PL](https://youtu.be/bX6rTvWycDA)

Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista

Tag do śledzenia wpisów: #inzynierprogramista

#inzynierprogramista #cad #freecad #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu #druk3d #technologia
InzynierProgramista - FreeCAD - wentylator - zaawansowany poradnik modelowania 3D kro...

źródło: minW

Pobierz
  • 6
@rhqq: Hmm, ciężko będzie wybrać jeden jedyny, ponieważ nie mam takiego filmu, który skupiałby się tylko na tym module. Zwykle przedstawiam całokształt postępowania celem uzyskania finalnej geometrii. Spróbuję wyłuskać kilka, które powinny coś podpowiedzieć:
Odcinek nr 246: https://youtu.be/FdzuMiS6pp8 - tutaj jest bardzo długi odcinek, ale też dużo się dzieje pod względem szkicowania.
Odcinek nr 271: https://youtu.be/9QEcrHHtmMY - w miarę prosty odcinek, ale też jest kilka prostych uniwersalnych porad.
Odcinek nr 272:
@InzynierProgramista: dziękuję serdecznie, będzie oglądane. zauważyłem, że moje szkice są zbyt skomplikowane albo nie mogę jakoś rozsądnie wyszkicować detali (jakieś dziwne geometrie uskuteczniam). często tez coś przekombinuję z wymiarowaniem.
u ciebie to tak naturalnie wychodzi.
dziękuję serdecznie, będzie oglądane. zauważyłem, że moje szkice są zbyt skomplikowane albo nie mogę jakoś rozsądnie wyszkicować detali (jakieś dziwne geometrie uskuteczniam). często tez coś przekombinuję z wymiarowaniem.

u ciebie to tak naturalnie wychodzi


@rhqq: masz jakieś rady? Bo ja mam wrażenie, że za bardzo opieram sketches na skech'ach i geometrii zewnętrznej.
Zależy mi zawsze, żeby dało radę modyfikować to co robię (po wydruku wiele trzeba zawsze dopasować) i mi się