Wpis z mikrobloga

Witajcie, zapraszam wszystkich do do udziału pierwszego w tym roku #rozdajo papryki Jalapeño. Do wygrania 1kg świeżych papryczek Jalapeño prosto z krzaczka z mojej uprawy

A gdyby ktoś chciał kupić to zapraszam na allegro, link poniżej.

https://allegro.pl/oferta/jalapeno-ostra-papryka-chili-1kg-z-wlasnej-uprawy-14031062018

Na innch moich aukcjach znajdziecie różne gramatury

Moja strona poświęcona uprawie:
https://m.facebook.com/Crazy-Jalapeno-Farm-108736341972065/

Losowanie w piątek wieczorem

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #gotujzwykopem #uprawiajzwykopem #rosliny
Pobierz Rembrant - Witajcie, zapraszam wszystkich do do udziału pierwszego w tym roku #rozdaj...
źródło: temp_file7323080458277098569
  • 106
@Rembrant: Nie mówię że Twoja jest zła, wolę jednak kontrolować kiedy zbieram swoje jalapeno, a wolę właśnie czerwone a nie zielone. A mieszanka z Black hungarian w słoiku robi lepszą robotę niż zielone jalapeno z kilkoma plastrami czerwonej jalapeno.
@GOHAN wydaje mi sie ze miały trochę mało światła i nie jest w stanie zawiązać tych kwiatków które zrzuca daj je na pełne słońce jeżeli jest taka możliwość ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Rembrant: One normalnie stoją w pełnym słońcu. Postawiłem je 2 dni temu pod dachem, bo deszcz zaczął padać. A zrzucają te ogonki cały czas, bez względu gdzie stoją. Ogonki żułką i odpadają. Czasami nawet zawiązane, tylko z takimi malutkimi owockami.
@Rembrant: Póki nie zaczęły puszczać kwiatów to w sumie tylko hummusem je podlewałem, ostatnio raz podlewałem potasem albo pryskałem trochę wapniem przy okazji pryskania pomidorów. Z nawozami jestem na bakier, bo nigdy nie wiem co ile i kiedy :/
Super sprawa, pierwszy rok startujesz z taką dużą uprawą w gruncie? Mi i mojej Mamie super rośnie na rodzimej ziemi ale w tym roku miałem opóźnienie ponad miesiąc z rozsada ale liczę że do września jeden porządny zbiór będzie a może nawet dwa zależy jaka jesień będzie bo tym razem by przyspieszyć jest w foliaku a nie jak wcześniej w gruncie, generalnie jalapenio to trochę jak pomidr kokrajlowy, bardzo wdzięczne warzywko i
@dambur Jalapeño uprawiam już kilka lat w gruncie bez żadnych systemów nawadniania, sprzedaż głównie allegro i sporo też poza ( ͡º ͜ʖ͡º)

@GOHAN gdzie tam pod kwiatek, rozsypujesz pod roślinę i tyle raz na 2tyg powiedzmy kieliszek tego nawozu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)