Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie o #bezpiecznykredyt #bk2 #bk2procent #kredyt2procent
Czy jeżeli małżonka posiadała mieszkanie przed ślubem i zbyła je jeszcze przed ślubem a ja nigdy nie miałem mieszkania/domu to czy możemy się starać (lub ja sam) o bezpieczny kredyt 2%?

#kredythipoteczny #nieruchomosci #mieszkanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
Czy jeżeli małżonka posiadała mieszkanie przed ślubem i zbyła je jeszcze przed ślubem a ja nigdy nie miałem mieszkania/domu to czy możemy się starać (lub ja sam) o bezpieczny kredyt 2%?


@mirko_anonim: Czy macie rozdzielność majątkową?
  • Odpowiedz
@marcpol: przecież rozdzielność jest bez znaczenia. mam identyczną sytuację, mam rozdzielność i miałem informację od doradcy, że nie ma ona związku z tematem
  • Odpowiedz
@marcpol: przecież rozdzielność jest bez znaczenia. mam identyczną sytuację, mam rozdzielność i miałem informację od doradcy, że nie ma ona związku z tematem


@affairz: Zgodnie z ustawą rozdzielność nie ma znaczenia i nie ma możliwości uzyskania kredytu z dopłatami w sytuacji, gdy jeden z małżonków miał nieruchomość w przeszłości.

Pojawia się tutaj jednak inna interpretacja jednego z banków - Alior. Według przekazanych przez bank materiałów w przypadku, gdy nieruchomość została zbyta przed ślubem i małżonkowie posiadają rozdzielność majątkową będzie istniała możliwość
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Mam z żoną rozdzielność majątkową. Moja żona nigdy nie posiadała i nie posiada nieruchomości. Ja posiadałem nieruchomość, ale zbyłem ją przed ślubem. Czy moja żona może sama przystąpić do bezpiecznego kredytu 2%?
Tak, w takiej sytuacji, tj. zbyciem nieruchomości przez zawarciem związku małżeńskiego i posiadaniem rozdzielności majątkowej, żona może stać się jedynym kredytobiorcą i z uwagi na prowadzenie wspólnego gospodarstwa domowego z małżonkiem starać się o kredyt w wysokości
  • Odpowiedz