Wpis z mikrobloga

Mirki takie pytanie chciałbym złożyć wniosek o całkowitą pracę zdalną ze względu na opiekę nad dzieckiem (2 lata). Czy jest jakaś różnica jeżeli złożę w ramach opieki nad dzieckiem do lat czterech lub do lat ośmiu? Słyszałem że są różnice ale nie mogę znaleść jakie.

#kiciochpyta #praca #pracbaza
  • 13
via Android
  • 0
@mark-clinton dzięki czyli zdalna i do lat 4 to jest art 67(19) paragraf 6 a elastyczna praca w której zawarto prace zdalna dla rodziców do lat 8 to całkowicie inny artykuł?
via Android
  • 0
@mark-clinton dzięki, to dobrze złożyłem i do lat 4 z tego artykułu. W pandemii pracowałem Zdalnie i teraz też 2 dni ale pulta się u mnie "manager" i hr że mogą mi odmówić calkowitej pracy zdalnej xD
@jajcek Tak generalnie to jakim cudem pracodawcy się na takie coś zgadzają? Opieka nad dzieckiem jako powód do pracy zdalnej? To by wychodziło, że ty w czasie pracy chcesz się opiekować 2 letnim dzieckiem, ja jako pracodawca bym z tego nie był zadowolony
@jajcek: Spoko. No ja 8 lat już na zdalnej. Jak mi chcieli raz uciąć to wyśmiałem ich. Zaraz potem znalazłem sobie inną robotę i wymusiłem na nich zwolnienie więc kasa za odprawę i wypowiedzenie wpadło.
via Android
  • 0
@WielkiCzarodziej chodzi o to kolego że nie tracę czasu na dojazd do firmy( u mnie to godzina). Pracodawca mi za to nie płaci, ani za czas ani za paliwo. W tym czasie mogę odwieźć dzieci do przedszkola lub żłobka. Lub spędzić z nimi więcej czasu.
@jajcek: Powiedziałem, że menagerowi, że jest idiotą i ponieważ umawialiśmy się ustnie na pracę zdalną to moze mi naskoczyć w delikatny sposób oczywiście. Po 2 miesiącach mnie zwolnili z winy pracodawcy i nie musiałem nawet przychodzić do pracy :)