Wpis z mikrobloga

Rata przy kredycie BK2% na 25-30 lat 2000-2500 tys. w Wawie za mieszkanie ok. 50m2 (lub mniejszy metraż bliżej centrum). Za taki sam wynajem w Warszawie obecnie proszą obecnie 3500-4500 tyś. złotych. Rzeczywiście, nieopłacalne brać ten kredyt. Najlepiej poczekać jeszcze na wynajmie z 5 lat, odłożyć wkład własny (to takie łatwe przy obecnych kosztach najmu) i wypatrywać spadków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kredyt2procent #nieruchomosci #wynajem #warszawa
  • 79
@jan-pawel-ii2137:
1. Nie 2500 tys. tylko 2.5 tys. zł lub 2500 zł
2. Rozumiem, że to rata za kredyt 600k + 200k wkładu własnego?
3. Jesteś w stanie kupić mieszkanie za 800k w Warszawie, które normalnie się wynajmuje za 4500 zł?

Uważam, że trochę manipulujesz kwotami. Kredyt bk2% jest opłacalny ale nie aż tak jak piszesz.
Według moich obliczeń na maksymalnym kredycie przez 10 lat jesteś około 80k zł do przodu
@Balactatun: a i za 800k byłbyś w stanie kupić spokojnie takie, ktore ludzie wynajmują tu za 4500. Rynek wynajmu w Warszawie jest aż tak chory, po prostu, a lepiej nie będzie. Mieszkania wynajmują głównie Polacy, osoby prywatne, chciwość na tym rynku taka, że prezes Grunspan z Ziemi Obiecanej uchodziłby tutaj za altruistę. I nie będzie lepiej, na pewno nie dużo lepiej
@Balactatun: ja jestem spod Wrocławia. W Warszawie sytuacja wynajmował jest jeszcze stopień gorsza. Popatrz proszę zresztą 10 minut na oferty, to wystarczy, żebyś zrozumiał, co mam na myśli. Plus w Wawie większość miejsc centralnych nie nadaje się do życia: mało zieleni, dużo smrodu, duży ruch, a cena dobita pod kurek, bo blisko centrum (jak Ochota np.). Dostać coś spokojnego pod miastem teraz to był ostatni moment.
https://www.olx.pl/nieruchomosci/mieszkania/wynajem/warszawa

ps: oczywiście większość tych