Wpis z mikrobloga

@sinls:
Przecież to całkiem dobra oferta.
Sprawdziłaś może lokalizację?
To całkiem zadbany domek letniskowy koło Poznania, praktycznie nad samym jeziorem, z dużym ogrodem.
Dookoła pełno stawów rybnych, lasy.
Świetne miejsce do wypoczynku weekendowego,
  • Odpowiedz
zarząd ogródka działkowego może Ci wypowiedzieć umowę dzierżawy za byle co


@tonawegla: nie może za byle co, jest napisane w ustawie za co mogą

bo cie moga wyrzucic z takiego ogrodka, albo miasto przejac na budowe drogi np.


@qusqui21: wtedy płacą odszkodowanie i rzeczoznawcy idą w ruch
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: przecież ustawa odsyła do regulaminu, a w regulaminie zarząd może sobie klepnąć różne rzeczy, w tym np. brak dbałości o porządek, czyli w rzeczywistości mówią Ci jak ma wyglądać ogród.
  • Odpowiedz
@sinls: i nikt nigdy za takie piedoły nie dostał wypowiedzenia,
działki od lat nie ruszane, zapuszczone, budyni się sypią, krzaki metrowe i nie ma bata aby odebrać dziadkowi lat 85 działkę widzianego ostatni raz jeszcze przed covidem, nie bo nie, choć łamie pewnie z 10 punktów regulaminu
"płaci opłatę" - temat się zamyka
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: https://malopolski.pzd.pl/czy-brak-dbalosci-o-porzadek-na-dzialce-w-rod-moze-byc-przyczyna-wypowiedzenia-umowy-dzierzawy-zgodnie-z-zapisami-ustawy-o-rodzinnych-ogrodach-dzialkowych-statutem-pzd-oraz-regulaminem-rod-jest-to-m

Przekonał się o tym jeden z działkowców, który uznał, że jeśli terminowo wnosi opłatę za swój ogródek, może gospodarować na nim w dowolny sposób. Lekceważył kolejne wezwania zarządu do uporządkowania swojego terenu. Był zaskoczony, kiedy po wielu monitach otrzymał wypowiedzenie umowy dzierżawy.
  • Odpowiedz
@sinls: no i właśnie tak to wygląda, tym ogródkom którym zależy będą wysyłały monity, tym co mniej zależy olewają sprawę, zależy od zarządu i jak chce rozwijać ROD,
ale nawet tym co zależy to będą 10 razy ustnie upominać, 5 listów wysyłać i dopiero jak ktoś będzie zupełnie wszystko ignorował i się jeszcze wykłócał to może w końcu dostanie to wypowiedzenie,
a jeszcze zostaje sąd, coś tam się ogarnie, skosi
  • Odpowiedz
co ci to daje ze jestes wlascicielem ziemi, jest mnostwo ludzi ktorzy nie planuja potomstwa i to im oblatuje co jest wpisane w ksiegi wieczyste i co sie stanie z majatkiem po ich śmierci. Nie kazdy ma syndrom BO to JeST MOJe..


@hu-nows: g---o wiesz o życiu, jak kiedyś zamienisz pokoik na stancji na cokolwiek innego to się może dowiesz...
  • Odpowiedz
Znam Pobiedziska i okoliczne wioski, wychowywałem się z 15km od tego miejsca i szczerze każdemu poleciłbym tam mieszkać, lasy, jeziorka i czill na pełnej k----e. Ja z bloków i zawsze chciałem mieć taki luz i miejsce na rozwieszenie hamaku, rozpalenie grillka, jak ludzie których było stać na zakup działki w tamtych rejonach. Wykopki zawsze będą p-------ć, że za drogo, za daleko od miasta itp itd, ale każdy wie, że p------ą tak bo
  • Odpowiedz
no i właśnie tak to wygląda, tym ogródkom którym zależy będą wysyłały monity, tym co mniej zależy olewają sprawę, zależy od zarządu i jak chce rozwijać ROD,

ale nawet tym co zależy to będą 10 razy ustnie upominać, 5 listów wysyłać i dopiero jak ktoś będzie zupełnie wszystko ignorował i się jeszcze wykłócał to może w końcu dostanie to wypowiedzenie,

a jeszcze zostaje sąd, coś tam się ogarnie, skosi trawę, przytnie drzewka,
  • Odpowiedz
dom caloroczny na ladnej dzialce za 1/3 stawek "poznańskich" mieszkań w chowie klatkowym, niby dlaczego poyebalo


co ci to daje ze jestes wlascicielem ziemi, jest mnostwo ludzi ktorzy nie planuja potomstwa i to im oblatuje co jest wpisane w ksiegi wieczyste i co sie stanie z majatkiem po ich śmierci. Nie kazdy ma syndrom BO to JeST MOJe..


@hu-nows: bo choćby teraz poznań przymierza się do przesadzenia działek na ostrowie "Energetyk I"
Chcą sprzedać za 220 baniek z czego 20 baniek chcą przeznaczyć na
  • Odpowiedz
@Norskee: to jest twoja osobista, bledna opinia. Obowiazuje zgola inne prawo

Przede wszystkim wrocmy do niewygodnego faktu dla bieda-wykopków, ze wielu ludzi ma kilka nieruchomosci i taka inwestycja w piekny budynek na ROD to nie jest walka i strach "a co bedzie jak nie wyrzucą", to nie jest wydawanie oszczednosci zycia, to jest spelnianie zachcianek. I to wam sie robaki nie miesci w glowach
  • Odpowiedz
@sinls: rody są zajebiste, ale nie w kategorii nieruchomosci do zamieszkania. cena normalna, swoją działkę też kupiłem za x, dziś mógłbym wołać 2x. Jak policzę przez wszystkie lata, ile zaoszczędziłem na wyjazdach nad jeziora, morze, góry, do hoteli; na tym, że zamiast drogo w mieście spotykam się tanio u siebie. Moje wakacje trwają w okresie czerwiec-wrzesień, bo często po pracy uciekam tam, gdzie woda, las, natura, świeże powietrze. Mieszkam na
  • Odpowiedz