Wpis z mikrobloga

Co jak co, mamy prawdziwych fachowców w #krakow. Wybrałem się na oględziny nowej trasy rowerowej wzdłuż Wisły (pal licho że duplikującą trasę na drugim brzegu, gdy tymczasem mamy w mieście wiele rowerowych białych plam na mapie, którymi miasto w ogóle się nie interesuje).
Okazuje się, że zapomniano o tym, że ta trasa przecina jedną z miejskich obwodnic. Rowerzysta musi się teleportować na drugą stronę :D Objazdu brak, ląduje się na ulicy bez chodnika i DDR. I z tego co wyczytałem, nie ma w planach budowy żadnego przejazdu/kładki. Trasa jeszcze nie oddana do użytku, a już spieprzona.
#mojemiastotakiepiekne #rower
goferek - Co jak co, mamy prawdziwych fachowców w #krakow. Wybrałem się na oględziny ...

źródło: 356840465_299557879301969_2414054148483634483_n

Pobierz
  • 26
@DunningKruger: ty nawet nie wiesz co oznacza droga zbiorcza i że bez nich miasta zginą xD

I tak, miasta to naprawiają. Np. tali Amsterdam albo Wiedeń z autostradami 3km od centrum xD

Jedyne co poprawiają to schowanie dróg pod ziemią i tyle. Nikt poważny nawet nie myśli o zamknięciu autostrad w centrum, a co dopiero zwykłych dróg dwupasmowych.
@DunningKruger: nic złego. Amsterdam to świetny przykład, że wielopasmowe drogi w samym centrum są świetne w połączeniu ze świetną infrastrukturą rowerową i komunikacją publiczną. Dokładne przeciwieństwo tego, co próbujesz wmówić swoim linkiem z wikipedii