Wpis z mikrobloga

Co jak co, mamy prawdziwych fachowców w #krakow. Wybrałem się na oględziny nowej trasy rowerowej wzdłuż Wisły (pal licho że duplikującą trasę na drugim brzegu, gdy tymczasem mamy w mieście wiele rowerowych białych plam na mapie, którymi miasto w ogóle się nie interesuje).
Okazuje się, że zapomniano o tym, że ta trasa przecina jedną z miejskich obwodnic. Rowerzysta musi się teleportować na drugą stronę :D Objazdu brak, ląduje się na ulicy bez chodnika i DDR. I z tego co wyczytałem, nie ma w planach budowy żadnego przejazdu/kładki. Trasa jeszcze nie oddana do użytku, a już spieprzona.
#mojemiastotakiepiekne #rower
goferek - Co jak co, mamy prawdziwych fachowców w #krakow. Wybrałem się na oględziny ...

źródło: 356840465_299557879301969_2414054148483634483_n

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • 1
@goferek ten odcinek ze zdjęcia to wogole jest znikąd do nikąd bo prowadzi do grodzi na porcie plaszow przez które też nie da się przejechać. Na usprawiedliwienie Jacka powiem ze to nie inwestycja miasta a wód polskich. co do trasy po 2 stronie wisly to królestwo za kladkę nad Prądnikiem przy bulwarach na dabiu
  • Odpowiedz
#!$%@?, zostaw tak. Kto by się jakimiś pedalarzami przejmował xD


@MoonlightSh: a potem #!$%@? z tymi drogami rowerowymi i tak nie chca korzystac. w #szczecin to wogole zal komentowac, a dzial w urzedzie miasta odpowiedzialny za planowanie zlikwidowano.
  • Odpowiedz
@goferek: no spoko, tyle, że to jest inwestycja Wód Polskich związana stricte z modernizacją wałów przeciwpowodziowych, a PRZY OKAZJI zrobili rowerzystom prezent i na koronie wału wylali asfalt. Także no równie dobrze mogłeś się czepiać w czasach, kiedy była tam wydeptana w trawie ścieżka. Lepiej nie jedź nowymi wałami w kierunku portu na Kujawach, tam dopiero byś miał zdziwko na widok ślepej uliczki kończącej się śluzą xD
Notabene, z wału po
  • Odpowiedz
@goferek: wszystkich, ktozy narzekaja na DDRy w Krakowie czy ogolnie na komfort poruszania sie rowerem po miescie, zapraszam na weekend do trojmiasta.
Po jednym weekendzie, w czym zawierala sie jedna wycieczka poza miasto - nigdy juz nie bedd narzekal na krakow.
  • Odpowiedz
@goferek: mam rozwiązanie. W następnych wyborach głosujecie na Jacka Sutryka i on wprowadzi rozwiązania z Wrocławia - progi zwalniające na wielopasmowej drodze i przejazd dla rowerów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@majk90: byłem w Gdańsku i poruszanie się tam rowerem jest dużo lepsze niż w Krakowie. Ścieżki są bardziej spójne i częściej jest zachowana ciągłość

Objazdu brak


@goferek objazd jest tylko taki średnio wygodny. Też jestem zdania, że w takiej postaci to niezbyt fajna ta ścieżka jest
  • Odpowiedz
Nie ma logicznego uzasadnienia istnienia wielopasmówek w zabudowanym.


@DunningKruger: brak korków mógłby być uzasadnieniem, ale zaraz wylecisz mi z tym stwierdzeniem, że dodatkowy pas nie zmniejsza korków i powiesz, że tak się dzieje zawsze i wszędzie i dyskusja nie będzie miała sensu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DunningKruger: mówiłem, że wrzucisz twierdzenie, które będziesz uważał za pewnik w każdych warunkach xD

Nawet wikipedia ci mówi, w pierwszym zdaniu, że mylnie nazywane jest prawem i nie zawsze działa tak, jakbyś chciał.
  • Odpowiedz