Wpis z mikrobloga

#gielda #finanse #inwestycje #inwestowanie
kiedy w końcu KNF zajmie się tymi wszystkimi gównoprojektami dymającymi biednych, nieświadomych finansowo ludzi? odpaliłem sobie LIVE promujący ten wspaniały projekt, w którym guru inwestowania podzielili się w co by zainwestowali hajs typu 5k, 50k, 500k, 5mln. no i szok wielki bo tęgie głowy wymyśliły głównie:
- nieruchomości
- giełda (tu typek zaproponował zakup wittchen, aktualnie blisko ATH, no świetna kur*a rekomendacja XD)
- kruszce
- krypto (oczywiście po prostu BTC, a jakże)
- chyba tylko jeden z tych typów był trochę ambitniejszy i mówił o retro autach i automatach rozrywkowych

i teraz Ty biedny śmieciowy gołodupcu płać im klocka rocznie albo 4 klocki za stały dostęp, żeby się kur*a dowiedzieć "noo 50% w giełdę, 30% w złoto, 20% w krypto ja bym dał"
- "Panie Mariuszu, ale mi opłaceniu waszego dostępu zostało już tylko 5 tysięcy do zainwestowania"

wśród super rzeczy wchodzących w skład pakietu za 4000 zł dostaniesz między innymi:
- fakturę (japie*dole.jpg)
- gwarancję lodu (chyba loda, którego Ty robisz tym kolesiom)
- dostęp do aktualizacji (coś musieliśmy wpisać xD)
- współpracę z innymi osobami, w sensie będziecie se razem na grupce discorda, nie no teraz to już zajebiście rozumiem skąd te 4 klocki XD
- grywalizację i wyzwania czyli jakieś gównozadania które niby mają Cię zmotywować
- newsletter który i tak wysyłają
- 3 kursy o wyimaginowanej wartości, których nie potrzebujesz
- spotkanie raz na rok
- dostęp do bazy wiedzy, która jak dobrze zrozumiałem dopiero będzie powstawała

Halo panie Jacku, delistingu Kernela nie umiesz pan zablokować to może chociaż takie historie zablokuj? mieliśmy już szkolenie z ETFów (alternatywa: po prostu kup kur*a najprostszy MSCI World), potem Iwuć zrobił swoją specgrupę finansowych jeleni, a teraz to. i jak w tym kraju ma być dobrze ehhhhhhh
affairz - #gielda #finanse #inwestycje #inwestowanie
kiedy w końcu KNF zajmie się tym...

źródło: miesnie-finansow

Pobierz
  • 15
@affairz: pewnie powinni się za to zabrać, ale zaraz odezwą się jacyś konfederaci, że ograniczają wolność xD
Z drugiej strony jak ktoś jest debilem to nawet to nie pomoże. Równie dobrze ktoś może wysłać kasę gościowi co się przedstawił jako Warren Buffett i potrzebuje 100k, żeby się dorobić od nowa, bo odcięli go od konta.
@affairz: problem polega w ludziach którzy to kupuja. Bo skoro nie potrafią znaleźć informacji o tego typu szkoleniach to znaczy że się do tego nie nadają. I takich ludzi mi nie zal, bo wybierają opcje że ktoś im zdradzi świętego Graala za 4k i w to wierzą. Za 4k to bym miał stos książek do przeczytania i skromny budżet do testowania strategii czy wiedzy z książek. Tylko to wymaga wysiłku, konsekwencji
@virgola: Iwuć raptem kilka stów, widocznie za cienki bolek z niego bo ma słabe bio (przez 11 lat pracował w branży finansowej, od roku 2009 posiadacz międzynarodowego tytułu Chartered Financial Analyst CFA) zamiast tych asów którzy w dorobku mają "kupiłem parę mieszkań i one urosły na wartości, jestem guru, kup mój kurs"

@arkadi2020 oni nie obiecują żadnego Graala, tylko jakąś gównianą grywalizację i że ocenią Twoją strategię. tam nie ma nikogo