Wpis z mikrobloga

@Nieznajomy_U_Bram: W teście MMPI jest jedno zdanie, które właśnie brzmi "Czuję się szczęśliwy/a tylko wtedy gdy podróżuję" i chyba przez tego mema rozumiem sens ( ͡° ʖ̯ ͡°) w sumie to często tak mam, że obranie innej drogi do domu skutkuje lepszym samopoczuciem. Albo jak załatwię jakąś sprawę po drodze.
  • Odpowiedz
@Pandillero: To efekt odkrywania. Dlatego zmiana miejsca zamieszkania (mieszkasz z toksycznymi starymi? - wyprowadź się), zmiana pracy, nowe hobby, całkowite posprzątanie domu, aktywizujący sport (wyjechanie rowerem poza miast i jazda nieznanymi dotychczas drogami) sprawiają, że ludzie stają się silniejsi mentalnie i mogą poradzić sobie nawet z depresją. To fakt i to działa, tylko, że ludzie to spłaszczają do "wyjdź do ludzi, idź pobiegaj". Chodzi o bycie odkrywcą i o przygodę.
  • Odpowiedz
@zakochany_kundel: Ja tak poradziłem sobie z głębokim epizodem depresji w moim życiu. Polecam, szczególnie ten rower. Nawet nie wiesz ile rzeczy jest do odkrycia i zmapowania w Twoim mieście i poza nim. Jak grasz w RPGi to masz wtedy większy fun. Ja jadąc zatrzymywałem się w ciekawych miejscach (np. opuszczonych fabrykach), wchodziłem, badałem je i ruszałem dalej.
  • Odpowiedz