Wpis z mikrobloga

Cześć!

Parę lat temu wpadłem na pomysł napisania własnej aplikacji do zarządzania budżetem domowym i od tamtego czasu z większym lub mniejszym zapałem dłubałem sobie w kodzie, aż w tym roku postanowiłem trochę bardziej się za to wziąć przez co powstała w końcu wersja aplikacji, którą można już pokazać publicznie.

Byłoby mi niezmiernie miło gdybyście na nią zerknęli, może przypadnie komuś do gustu na tyle, że już na tym etapie będzie ona dla niego dobrą alternatywą do narzędzia jakiego używa teraz.

Aplikacja jest dostępna pod adresem https://moneyguardian.pl

Geneza powstania aplikacji to w dużym skrócie prowadzenie własnego budżetu w kilkunastu innych rozwiązaniach, ale zawsze było coś nie tak, na tyle, że nigdy nie znalazłem tej jednej, która miałaby wszystko czego potrzebuję. Aplikacja jest głównie skonfigurowana pode mnie, ale bardzo chętnie wprowadzę zmiany które zaproponujecie.

Główne zalety:
- własne kategorie oraz podkategorie
- konta walutowe
- konta kryptowalutowe
- akcje ( na razie NASDAQ )
- transakcje dzielone
- kursy walutowe przeliczane automatycznie
- aplikacja webowa, przez co można korzystać na dowolnym urządzeniu
- konto może posiadać wielu użytkowników ( ale muszę jeszcze dorobić dodawanie po stronie frontu )

Oczywiście dużo jeszcze jest do roboty, na razie skupiam się na podstawowych rzeczach jak ustawienia konta itp. ale aplikacja na pewno będzie rozwijana. Jeżeli znajdziecie jakieś problemy lub będziecie potrzebowali jakichś dodatkowych walut czy to akcji to na tę okazję założyłem githuba, bo wydaję mi się, że to będzie najlepsze miejsce do tego typu zgłoszeń https://github.com/sliskipl/MoneyGuardian/issues

Możliwe, że pojawią się pytania o stack: jest to spring boot 2.x, angular 12.x , MySQL.
Development rozpoczęty dokładnie 5 lat temu, ale po drodze była 2-3 letnia przerwa kiedy nie było robione dosłownie nic. Jako programista pracuję prawie 9 lat.

Na pewno w przyszłości dostęp do aplikacji będzie płatny, o ile oczywiście będzie na tyle rozwinięta, że będzie za co. Koszt jaki mam w głowie to 5-10zł miesięcznie od konta. Raczej nie więcej, na pewno ma być konkurencyjnie do aktualnych aplikacji.

Jeżeli będziecie mieć jakieś pytania to walcie śmiało.

#programista15k #chwalesie #finanse #budzetdomowy #budzet #programista
  • 12
  • 0
@zibizz1: tak, to jest na razie zrobione tak żeby było, na pewno będzie później jakiś ładny landing page który dopiero będzie prowadził do logowania, no ale na razie jest jak jest :D
  • 0
@omega3t transakcji też jeszcze nie da się usunąć xD

@Warrior: nie mam najmniejszego pojęcia o co chodzi, co ciekawe sprawdziłem na innej domenie i wszystko śmiga. Wysłałem zapytanie do nich o co im biega, ciekawe czy kiedyś odpiszą.