Wpis z mikrobloga

Tak szczerze mówiąc to ja się nie dziwię skąd tyle hejtu wobec psychoterapii na wykopie skoro ona kosztuje 45 000zł (i cena rośnie z godziny na godzinę). Kurła, nie zarabiam jakoś słabo, a nie byłoby mnie na nią stać, bo mam inne wydatki. Rachunki, czynsz, kredyt do spłacenia, coś do garnka trzeba włożyć.

Trzymajcie się tam mirki #przegryw, którzy dostajecie 3000zł miesięcznie za pracę w kołchozie i żyjecie od wypłaty do wypłaty. Psychoterapia jest dla nowobogackich julek, którym terapia jest sponsorowana przez chłopa, rodziców albo spermiarzy. Dla chłopa zostaje wylewanie żali na tagu

#poznan #depresja #terapia #psychoterapia
  • 27
Pewna skuteczność w rozumieniu, że można ocenić. W przypadku pseudoterapii niewiadomo nic, można być robionym w uja przez lata, brak skonkretyzowanego działania, bo są dziesiątki, nurtów, z czego większość nie ma żadnej udowodnionej skuteczności, że komuś pomogły.


@Kamilo67: Bzdury totalne, skuteczność terapii jest przedmiotem badań naukowych i łączy się to z medycyną (psychiatrią). Nie wiem czemu z takim zapałem wypisujesz tutaj jakieś projekcje niepowiązane z rzeczywistością, bo widać, że z tematem
Do prowadzenia terapii to prawnie nic nie trzeba, co wiele świadczy o wiarygodności tego zawodu.


@Kamilo67: Prawnie to nie wiem, ale żeby zostać certyfikowanym terapeutą (a do takiego chodzą myślący ludzie) to potrzebujesz: magistra + 4 lata szkolenia + odbycie własnej terapii + praktyki zawodowe. Znów wychodzi jakie pierdoły tutaj wypisujesz. W sumie nie odpowiadałbym na takie gównokomentarze, ale ktoś jeszcze to przeczyta i weźmie na poważnie
@trtrtrtr: Ty nawet nie czytasz ze zrozumieniem xD.

większość nie ma żadnej udowodnionej skuteczności


Większość to wszystkie? xD. Potrafisz podać, że komuś pomogła chociażby taka Brief Solution Focused Therapy xD? A nawet taka bardziej znana jak psychoanaliza jest coraz bardziej krytykowana.

Ta zerowa styczność, bo nie byłem wcale u różnych terapeutów, wcale nie wiem że są terapie jak CBT, psychodynamiczna, psychoanaliza, gestalt, systemowa, schematów, nie wiem wcale, że są testy psychologiczne
@trtrtrtr:

Prawnie to nie wiem, ale żeby zostać certyfikowanym terapeutą (a do takiego chodzą myślący ludzie) to potrzebujesz: magistra + 4 lata szkolenia + odbycie własnej terapii + praktyki zawodowe.


Ja byłem u takich, w praktyce różni to się tym, że więcej się płaci i się okazuje, że gadają totalne kocopoły i np. na samotność polecają chodzić na siłownię i tam poznawać ludzi xD. Kto chodził na siłownię ten wie jak
@trtrtrtr: Poza tym, według niektórych zwolenników terapii ci "myślący ludzie" to w ogóle powinni zrobić najpierw test MMPI-2 i ADOS-2 w cenie min. 1k zł, żeby w ogóle była możliwość doboru terapii, także pytanie kto z was ma rację xD.