Wpis z mikrobloga

TP S.A to typowy żenujący przykład dzikiej prywatyzacji w Polsce. Sprzedalismy całą sieć telefoniczna Francuzom tylko po to by nas doili jak krowy. Tragedia.
  • 245
  • Odpowiedz
@Bordomir: Nom.

Ale dalej nie wiem co z Netią. Mówisz o Exatelu, a Netia też ma sieć szkieletową. Nie zdziwię się jak więcej operatorów ma.
  • Odpowiedz
@a4z4a4

gdzieś tak napisałem? Porównaj sobie jak "doi" ten zły zagraniczniak, a jak ci "prawdziwi patrioci"


Tzn. jak? Bo na tych zagraniczniakach ceny takie same jak na Orlenie, a nierzadko nawet wyższe.
  • Odpowiedz
@Krupier: tam prywaciarz uprawia stosunek analny wolnorynkowo, nie inwestuje w strategiczne dla państwa sektory gospodarki i na dodatek stosuje kreatywną księgowość żeby wypchnąć kasę zagranicę. No jest drogo ale wolnorynkowo. xDDD
  • Odpowiedz
Sprzedalismy całą sieć telefoniczna Francuzom tylko po to by nas doili jak krowy. Tragedia.


@LulekTV: to ktoś korzysta jeszcze z telefonów na kabel?
  • Odpowiedz
@LulekTV: ale w którym miejscu nas doją? Ja mam telefon w orange, u rodziców jest internet i zarówno o jakość jak i o cenę nie mogę się #!$%@?ć. Gdyby to tak tylko porównać do pewnego państwowego monopolisty paliwowego...
  • Odpowiedz
@LulekTV: Pocieszę Cię, jedyna różnica byłaby taka, że bez sprzedaży pieniądze napełniałyby kieszenie jakiegoś Janusza z polityki, a po sprzedaży napełniają kieszenie Raphaëlowi. Dla nas- jeden pies.
  • Odpowiedz
Tzn. jak? Bo na tych zagraniczniakach ceny takie same jak na Orlenie, a nierzadko nawet wyższe.


@Krupier: pewnie dlatego, że są zmuszeni kupować paliwo od Orlenu....
  • Odpowiedz
@Shashek tak to jest jak zarządzają leśne dziadki. :) Jakby był kraj rozwinięty tak jak teraz to może jakaś rodzima firma by TP kupiła i kabzę zbijała. No ale cóż nudno teraz Macron widzi pewnie co pisze o czym myślę i o czym mówię .
  • Odpowiedz
@LulekTV: przecież jak zdechła(i dobrze) TP SA to zostały w końcu uwolnione ceny jak i prędkości Internetu - co spowodowało nagły wzrost szybkości Internetu jak i spadek cen jeżeli chodzi o oferty na kablu
  • Odpowiedz
@Krupier: 90% paliw na rynku pochodzi od Orlenu który sobie #!$%@?ł z pomocą rządzących monopol na paliwo w hurcie, 10% paliw które będą trochę tańsze nie wpłyną na ceny rynkowe, bo jest ich za mało.
  • Odpowiedz
@fervi: Netia ma 5 tysięcy kilometrów światła, Orange 80 tysięcy. Exatel ma 20 tysięcy.
To jest dokładnie to samo co z koleją - każdy chce obsługiwać połączenia między Warszawą a Łodzią, na Śląsku czy do Trójmiasta. A nikt nie chce obsługiwać mniejszych miejscowości.
  • Odpowiedz