Wpis z mikrobloga

Dwa lata temu był rozwód u mnie rodzinie. Pierwszy #rozwod od 40 lat, więc afera w familii "ogromna". Oczywiście wszystkie Panie niezależnie od opcji polityczno-światopoglądowej stwierdziły, że wina chłopa. Na szczęście moja żona jest normalna i stwierdziła, że ma to gdzieś co tam się dzieje.
Kiedyś może wam opowiem co się tam #!$%@?ło, ale na kanwie tej sprawy i zachowania byłej już żony mojego kuzyna proponuję takie zmiany prawne:

1. Test DNA bezpłatny i płacisz potencjalne alimenty tylko na swoje dzieci
2. Nie widzisz dzieci, to nie płacisz alimentów.
3. Jeśli matka ma opiekę i przeprowadzi się do innego miasta bez Twojej zgody, to z automatu dostaje 2 lata bezwzględnego więzienia. (Dzisiaj jest taka praktyka, ze niby jest zakaz bez zgody ojca, ale sąd to z reguły "legalizuje", bo niby dziecko już się udomowiło w nowym środowisku i szkole.)
4. Obowiązek alimentacyjny powinien być rozłożony na dwoje rodziców, więc jak dziecko kończy 13 lat, to #madka ma obowiązek iść do pracy lub mieć dochody z innych źródeł na poziomie co najmniej najniższej krajowej. Zasiłki i inne socjalne badziewia nie liczą się do dochodu.

#madki #p0lka #prawo #polska #logikarozowychpaskow #500plus
  • 55
@jobless: Spoko poza punktem trzecim, bo trudno ograniczać ludziom swobodę przemieszczania i wiązać do ziemi tylko dlatego, że ktoś ma dziecko.

Bezprzelewowa opieka naprzemienna powinna być domyślna jeżeli są do tego warunki, a dopiero potem ewentualnie alimenty. I to alimenty na wzór niemiecki tj. sztywna wg wieku dziecka waloryzowana tabela, żeby mamuśki przestały wymyślać sobie koszty z dupy. Jak chcą lekcji baletu dla dzesiki to niech sobie za nie same zapłacą.
Spoko poza punktem trzecim, bo trudno ograniczać ludziom swobodę przemieszczania i wiązać do ziemi tylko dlatego, że ktoś ma dziecko.


@Tytanowy_Lucjan: Ale wiesz, ze dziecko to nie zabawka, którą przestawiasz z miejsca na miejsce? A jak stara #!$%@? do innego kraju to też jest w porządku? Możesz już zapomnieć o dziecku, a alimenty płacić trzeba będzie.

Jak chcą lekcji baletu dla dzesiki to niech sobie za nie same zapłacą.


Faktury i
@jobless: niestety sądy nie patrzą na wygodę rodziców ale zabezpieczenie dziecka.

Kto będzie płacił na utrzymanie dziecka gdy ojciec nieznany a matka sama? Pójdzie do pracy, okay, i wyda całą wypłatę na opiekunkę czy złobek hehe
@CastleBuilder:

Takie to proste nie jest, że facet zaczyna nowe życie. W przeciwieństwie do łagodnego traktowania matek orzeczenia sądowe pokazują, ze jest odwrotnie i nikt nie daje ojcu spokój, bo się zadomowił za granicą. Najpierw zależy gdzie uciekł alimenciarz. Jeśli w UE, to sąd w Polsce wysyła papiery do sądu w kraju alimenciarza i tam lokalnie to załatwiają. Jeśli nie da się pociągnąc alimenciarza do spłacenia długu wtedy powinien wkroczyć prokurator
@jobless eh czyli unikanie alimentów to nie jest taka prosta sprawa? przykre bardzo, myślałem, że chłop jak stwierdzi, że chce być niezależny od niesprawiedliwego prawa i #!$%@? byłej rodziny (gdzie może dziecko nawet nie jest jego) to może się odciąć.

a tu wygląda, że jedynie zostaje magik jeśli chodzi o odcięcie się od niesprawiedliwości

ja na szczęście na razie nie mam ani dzieci, ani ślubu i raczej wszystko zmierza u mnie ku
@assninja: Jakby była legalna aborcja fizyczna dla kobiet i prawna dla mężczyzn to by babki się 1000 razy zastanowiły zanim się bzykną z badboyem bez gumy, więc albo wtedy niech usuwają albo same cierpią m. in. finansowo swoje głupie decyzje.
Dziś niestety ojca zastępuje kapitan państwo i jeszcze wspiera zdrady przyklepując alimenty nawet bezpłodnym lub zdradzonym mężom tylko dlatego, że mają obrączkę.
@jobless: Najlepiej to nie robić dzieci. Tyle ile musi rzeczy grać aby móc zdecydować się na dziecko to się w palę mieści. Musiałbym na głowę upaść aby rodzić dziecko z kimś z kim jestem krócej niż 10 lat mieszkając razem, gdy nie podcieram się pieniędzmi zamiast papierem, jak system edukacji jest jaki jest, oraz większość ludzi matek i ich dzieci zachowuje się jak zachowuje i ma takie i takie wartości oraz