Wpis z mikrobloga

Polacy to Frajerzy po maksie... ten naród niczego sie nie nauczy a tym bardziej nie nauczy sie czytać umów.

i nie zrozumie że to co miało bybyć zagwarantowane w umowie musi być zapisane.
Przykładowo jesli umowie ne ma zapisanego górnego limitu oprocentowania hipoteki to znaczy że to może sie wydarzyć. a jeśli to się wydarzy to jest umoczony


Od wielu tygodni tłumaczyłem że nie będzie można refinansować #kredyt2procent innym kredytem o lepszych warunkach

bo to jest program by uwikłać niewolników w niekorzystne warunki.
od tygodni tłumaczyłem ze nadpłacić można jednorazowo ale co miesiać nie wiecej ile wynosci pierwsza rata kredytu bo jest najwyższa.

Jak mnie minusowali obecni naganiacze na kredyty hipoteczne w polsce
Jak mnie biczowali

A teraz na patelni macie gooacy news prosto z KNF
https://wykop.pl/link/7158689/knf-zablokowala-mozliwosc-zmiany-oprocentowania-stalego-na-zmienne

#nieruchomosci #finanse #kredythipoteczny #kredyt2procent #gospodarka
  • 27
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku: ależ jestes glupi. Sorry trzeba to powiedziec.
Masz gwarnatowane 2-3% oprocentowania kredytu na 10 lat. Na co chcesz to refinansowac? na jakie zmienne? Kiedy widziales w Polsce oprocentowanie KH nizsze niz 2%?
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku: Jesteś upośledzony czy nie umiesz czytać? To jest zalecenie nie zakaz, nawet jak wszystkie banki sie zastosują, to wciąż możesz refinansować to dowolnym kredytem na stałej stopie, dodatkowo możesz go refinansować w momencie kiedy minie okres stałej stopy.
  • Odpowiedz
@DeoLawson: ZALECENIE, nie jest zakazane ale bank nie da ci takiej możliwości (bo bankowi sie to nie opłaca) bo sie powoła na to zalecenie KNF. ROZUMIESZ???
Uposle&^%$& t o ty jesteś bo zżyjesz w Polsce i co dzień cie dumają a ty dalej sobie coś tłumaczysz
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku przecież możesz po 3 latach dowolnie nadplacić ten kredyt, a także go zrefinansować jak tylko stopy spadną i wynająć to mieszkanie nie oddając żadnych dopłat. Nie możesz go wynająć dopóki bierzesz dopłaty i musisz prowadzić gospodarstwo domowe z przerwami nie dłuższymi niż 12 miesięcy. Ty tu próbujesz wymyślić jakieś pułapki których nie ma xD
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy xD tak bylo przy frankach, lub ostatnio w 2021 przy zmiennej. Co sie moze nie udac. Moze sie rzad zmienic, brakowac kasy i cofna doplaty. Cholera wie xD. Ty bierzesz kredyt na wibor i masz doplate. Nie ma doplat, to masz zwykle doplaty. UE/trybunal moze stwierdzic ze doplaty sa niekonstytucyjne bo tylko czesc je ma, a nie wszyscy. czemu Ci z 2021 nie dostana doplat?
  • Odpowiedz
@notBart bo nie podpisali umowy z państwem polskim? Równie dobrze możesz stracić obligacje skarbowe lub lokate w banku, takie same ryzyko xD ci frankowicze czy od oprocentowania zmiennego wiedzieli że jest ryzyko. Tutaj nie ma ryzyka dopóki nie chcesz wynająć tego mieszkania na lewo.
  • Odpowiedz
@emil-hogan: Państwo nie płaci ci Marży banku ! masz w każdym RSSO wyszczególnione i realnie płaciśz 4.73-4.92 % w zależności od banku

jak cena spadnie ci 20 % a ty nie będziesz miał pracy to co zrobisz? Jak sprzedasz to bedziesz musiał oddac dopłaty
  • Odpowiedz