Wpis z mikrobloga

Kupował ktoś z was działkę/nieruchomość osobiście?
Mam pytanko, mam dogadany zakup działki, umówiony jestem na wtorek za tydzień, właściciel zdał większość dokumentów (jeszcze reszte doniesie do tego czasu), rozmawialem telefonicznie jako kupujący z notariuszem i poprosił mnie, aby go odwiedzić, ponieważ chce uzyskać moje dane pesel + dowód (własniennie nie wiem czy w celu ustalenia tożsamości mnie: jako kupującego czy do czego to ma być potrzebne?)
Właściwie to moje pytanie: Zanim doszło do zakupu u was to notariusz miał wasze kompletne dane jeszcze przed zakupem czy dopiero w trakcie zakupu już w finalnym dniu pełne dane o was dostał?
#podatki
#pieniadze
#gospodarka
#notariusz
#dom
#dzialka
#nieruchomosci
#budujzwykopem
#budownictwo
  • 8
  • Odpowiedz
@artem17: Tak, normalna procedura. Potem się spotykacie na akcie i ma już gotowe dane, że kupujący ten i ten, pesel ten i ten, legitymujący się dowodem takim i taki, syn tego i tamtej, wpisane w treści aktu. A co to za działka? Bo jak rolna albo las, to jeszcze prawo pierwokupu jest to dwa razy będziecie u notariusza.

EDIT: A to już moja chyba 5 transakcja u tego notariusza, więc
  • Odpowiedz
@artem17: Przed zakupem skladasz papiery z dzialki okazujesz swoj dowod / sprzedajcego rowniez (ewentualnie spisz na kartce i podasz notariuszowi ) i on Cie spisuje nastepnie sekretarka przygotowuje papiery po czym na umowionym terminie spotykasz sie ze sprzedajcym. Nostariusz sprawdza dane z d.os. odczytuje na glos akt notarialny sprzedazy podpisujecie obydwoje placisz i wsio.
Bez obaw musisz okazac dowod ;) dlatego wczesniej okazujesz zeby nie tracic czasu bo wbrew pozorom
  • Odpowiedz
@artem17: jak kupowałem mieszkanie to na kilka dni przed umówionym spotkaniem notariusz miał komplet danych i większość dokumentów ode mnie i sprzedających. Na miejscu tylko do wglądu były dokumenty ze wspólnoty o niezaleganiu i z UM o wymeldowaniu wszystkich mieszkańców. To przyspieszyło znacznie cały proces u notariusza.
  • Odpowiedz
Zanim doszło do zakupu u was to notariusz miał wasze kompletne dane jeszcze przed zakupem czy dopiero w trakcie zakupu już w finalnym dniu pełne dane o was dostał?


@artem17: tak, miał. W dniu podpisania trzeba dowody osobiste i jest weryfikacja kilkukrotnie czy wszystko jest OK.
  • Odpowiedz