Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Z czego wynika fakt, ze masa polakow z wyzszym wyksztalceniem pracuje za granica na najnizszych stanowiskach? Czy tak malo warte sa te nasze studia? Pracuje w #norwegia i u mnie w firmie sprząta masa polek, co ciekawe spory odsetek z wyzszym wyksztalceniem. Na magazynach w Holandii czy Niemczech masa magistrow. #studia #studbaza #praca #emigracja #holandia #niemcy #szwecja #wielkabrytania



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 23
Ludzie są różni, sytuacje są różne. W Polsce też są historię, że ktoś nie dostał awansu, bo ktoś go nie lubił, albo się za słabo domagał etc. Oczywiście niewykluczone, że powodem jest pochodzenie.

Sporo ludzi buduje bazę znajomych w czasach szkolnych i potem nie są już zainteresowani nowymi znajomościami niezależnie od narodowości. W Holandii ciągle słyszę opinie, że Holendrzy są antyspołeczni i nie chcą mieć znajomych, wręcz "expaci" narzekający w Internecie stali
@mirko_anonim ale co dają studia? ok na niektóre durne korpo są wymagania wykształcenie wyższe. ale to tyle (mówię tu o innych kierunkach niż specjalistycznych typu inżynier). idziesz, odbebnisz, zazwyczaj po ang co najwyżej dukasz. tyle znaczą w większości polskie uczelnie. ja na emigracji max miesiąc fizycznie a potem już tylko korpo, bo podszkolilam język, miałam jakieś biurowe doświadczenie z pl, do tego wiedziałam że mogę nawet i za najniższą byle mieć doświadczenie.