Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #bk2 #kredythipoteczny

Mireczki wytłumaczcie mi to bo nic z tego nie rozumiem, od kilku dni czytam że w takim Pekao BK2% wynosi dokładnie 2%. Dostałem propozycje od posrednika od pekao i teraz tak, pomijam rzeczy jak ubezpieczenie czy wycena nieruchomości.

Kredyt na pół bańki na 30 lat, raty malejące zgodnie z BK2

Wg. kalkulatora: klik, rata powinna mi wynieść 2 222zł, pekao wyliczyło mi coś około 2330 (nie pamiętam dokładnie), to tak jakby kredyt był na 2,3% w pierwszych 5 latach.

Z tego co sobie liczyłem inne kredyty, to akurat podlinkowany przezemnie kalkulator jest na tyle dokładny, że gdzieś do +-50zł/ratę można mu ufać.

A więc z czego wynika to dodatkowe około 0,3%? Błąd kalkulatora czy jednak to nie jest tak czysto 2%/kredyt?
  • 14
@janek_kos: Dolicz ubezpieczenie i wszystkie kruczki z umowy i dopiero wróć z procentami. Serio, to nie jest tak ze z 2,3% nie zrobi ci się nagle 3% w górę. Zresztą wszedłem na strone PEKAO a tam RRSO 4,72% tego bezpiecznego kredytu więc skąd wziąłeś to 2%.
@janek_kos Czasami w ofercie kredytowej, ubezpieczenie na życie oraz prowizja banku może być również kredytowana, ale nie z ustawy BK2%, a na wyższy procent, co powoduje, że finalnie rata jest wyższa. W zależności od oferty można też z góry zapłacić prowizję, wówczas rata jest mniejsza.
@janek_kos a tu masz porównanie z normalna ofertą rynkową mbanku. Różnica 700 zł. Gdy ktoś może nadpłacać to ogóle jest ok. A stopy mają iść w dół, więc oferta będzie lepsza.

Dodam @mickpl dla atencji. Ja osobiście wybrałbym zwykły kredyt, gdzie nieruchomość mogę wynająć, sprzedać, nadpłacić w razie życiowej wpadki.
notBart - @janek_kos a tu masz porównanie z normalna ofertą rynkową mbanku. Różnica 7...

źródło: screen

Pobierz
@janek_kos: Obstawiam że masz okres karencji i pekao zasymulował ci 360 rat przy czym część będzie tylko odsetkowa. Więc w prawdziwej racie kapitał będzie wyższy. Powinieneś w kalkulatorze który zalinkowales wpisać liczbę miesięcy taka jaka masz w kalkulatorze banku - okres katencji i rata wyjdzie ok. Daj znać czy to ten przypadek
@notBart: Nieruchomość możesz w każdej chwili sprzedać i nie ma z tym ŻADNEGO PROBLEMU oraz żadnych kar itp. Po prostu sprzedajesz i się rozstajesz.