Wpis z mikrobloga

różowa namawia mnie na wybór mieszkania na parterze(nowe budownictwo, zamknięte osiedle). Sama kiedyś takie wynajmowała i uważa, że to super opcja z tym mikro ogródkiem. Ja wogóle nie mam doświadczenia z takimi mieszkaniami dlatego drogie mirki i mirabelki powiedzcie, ma to sens ładować sie w mieszkanie na parterze + 22mkw trawnika, czy wybić jej to z głowy? Na co zwracać uwagę przy wyborze mieszkania na parterze?
komentarze mile widziane
#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent

Mieszkanie na parterze z małym ogródkiem są:

  • w pyte 23.5% (127)
  • do niczego 76.5% (413)

Oddanych głosów: 540

  • 26
  • Odpowiedz
@Czarek9341: tak żeby widok był na park a nie na parking czy drogę :P szukaj czegoś na wysokim parterze, narożne, nie przy wejściu do klatki. W sumie to chyba trudniej znaleźć fajnie zlokalizowane mieszkanie na parterze niż z dużym tarasem na ostatnim.
  • Odpowiedz
@Czarek9341: Moim zdaniem nie ma to sensu. Oprócz tego co napisali przedmówcy dodałbym, że nawet do tych 22m2 trzeba będzie kupić sprzęt do utrzymania trawnika i gdzieś go trzymać - macie chociaż do tego komórkę lokatorską czy kosiarkę będziecie trzymać w mieszkaniu?
  • Odpowiedz
chyba trzeba zwracać uwagę, żeby zamykać okna i drzwi jak się wychodzi


@korin_: u mnie wszyscy na parterze mają rolety antywłamaniowe. A to nie jest jakaś niebezpieczna okolica.
  • Odpowiedz
  • 0
rolety antywłamaniowe to raczej nie problem, jesli chodzi o koszenie to jedyną opcją jaką biorę pod uwagę to te kosiarki w stylu roomby bo nie wyobrażam sobie zagracać się "normalna" kosiarką. dużę zaskoczenie to, że problemem moga być śmieci i kiepy od ludzi z góry
  • Odpowiedz
@Mixxer5: no nie musi być niebezpieczna. Ja np mam tendencję do zostawiania otwartych drzwi. Więc wolę gdzieś wyżej bo się nie będę musiał martwić. Tylko trzeba pamiętać o drzwiach do mieszkania i git ;)
  • Odpowiedz
@Czarek9341: Wstawisz kraty w okna to złodziejom będzie łatwiej wejść na 1 piętro więc zamiast okraść Ciebie na parterze #!$%@?ą tych z pierwszego piętra = PROFIT
  • Odpowiedz
@Czarek9341: Znam 4 osoby, które mają mieszkania z ogródkiem(większym lub mniejszym), z czego dwie zamieniły mniejsze mieszkanie na piętrze na coś większego na parterze(pewnie brakowało im przestrzeni). Raczej sobie chwalą, nie mają problemów ze śmieciami, petami itd(pytałem). Każdy poodgradzal się płotem, który zarosły jakieś bluszcze itd., więc na prywatność nie narzekają i generalnie wychodzą z założenia że ogródek > balkon

Sam mam obecnie balkon i trochę im zazdroszczę, że w ładny
  • Odpowiedz
@Czarek9341 wszystko zależy od profilu mieszkańców, których się spodziewasz na tym osiedlu. Mam takie mieszkanie na „śródmiejskim” osiedlu z tych w średniej cenie i jest kulturka, żadnych petów, co najwyżej zabawki dzieci sąsiadów. Ale ns tanim osiedlu gdzieś na obrzeżach miasta, chyba bym się zastanowił. Ja wziąłem takie żeby szczeniaka łatwiej nauczyć srać ma zewnątrz i dopóki nie uznał, że to też jego ogród to było dużo łatwiej planować dzień. Sprawdź rozkład
  • Odpowiedz
@Czarek9341: raczej bym nie wybrał parteru. Naczytałem się postów na osiedlowej grupie ze zdjęciami markiz powypalanych przez pety. Druga kwestia to prywatność, każdy kto przechodzi to Cię widzi albo masz wiecznie pozasłaniane okna, też o wiele lepiej się czuję pod tym względem odpoczywając na balkonie niż ogródku (no chyba że drugi blok na wprost 10m dalej to bez różnicy).

Gdybyście się jednak zdecydowali to co do kosiarki to zamiast automatycznej która
  • Odpowiedz
@Czarek9341: mieszkałam tak w dzieciństwie i nie nie nie :D a wszystko przez sąsiadów z góry. Na naszym ogrodzie potrafiły lądować śmieci przeróżne, łącznie z wylewaniem na niego np. wody z basenu po dzieciach wraz z całą zawartością. Wiadomo że wszystko zależy od sąsiadów, ale nie wiesz na kogo trafisz. W dodatku mało prywatności. Od tych po bokach się odgrodzisz, ale cały blok nad tobą wszystko widzi. Taki ogródek jest dla
  • Odpowiedz
@Czarek9341 wszystko co powyżej plus - zero prywatności bo każdy w okna zagląda i dużo robaki włazi. Mieszkałem na 4 piętrze, teraz wynajmuje parter z tarasem i ilość pająków i innych insektow jest zatrważająca, nawet pomimo moskitier w oknach. Jeśli do tego poniżej masz jakiś garaż to pamiętaj że w zimie zimno w lecie duszno w mieszkaniu. Nie polecam parteru.
  • Odpowiedz