Wpis z mikrobloga

Mirki możecie mi powiedzieć, czy w innych firmach też są takie praktyki? W moim miejscu pracy, gdy ktoś z biura idzie na urlop, to wysyła e-maila z informacją, że jest na urlopie tego i tego dnia, tylko jeden dopisek mnie zastanawia "jeśli będą jakieś sprawy proszę dzwonić lub pisać e-maila". zawsze ostro z tego gnije, to po vo idą na urlop XD jak zawsze gdy idę na urlop piszę proszę nie dzwonić, nie mam ani telefonu ani e-maila. Już raz przez to, że nie jestem osiągalny na urlopie, miałem rozmowę z dyrektorem jako upomnienie. Całe szczęście miałem jopka w rękawie i gdy o tym mówił położyłem wypowiedzenie i dodałem "albo przestaniecie odwalać, albo to wypowiedzenie właśnie nabrało mocy prawej" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#pracbaza #januszebiznesu #praca
  • 33
@Chicoxxx66: Nie mam problemu z odpisaniem na maila ani odebraniem telefonu ale za to mam zawsze urlop kiedy chcę, bez wypisywania kalendarzy na rok naprzód i zaklepywania terminów, raz w roku minimum 3 tygodnie na raz. I oczywiście wszystkie długie weekendy. Coś za coś. Ja jestem zadowolony.
@Landmark sa ludzie ktorzy lubia swoja prace i nie przeszkadza im sobie pomyslec o pracy na plazy.


Nie kazdy tyra w kolchozie, fabryce smrodu albo jakies innej klepalni kodu.


@Hasz5g: równie dobrze można odbić piłeczkę:

Są ludzie, którzy lubią i szanują swój wolny czas i nie myślą o pracy jeśli nie muszą.
Nie każdy [ wpisz tu coś deprecjonującego - np nie każdy ma nudnych znajomych lub nie umie sobie organizować
@Chicoxxx66 jak się przegląda internet to amerykanie właśnie mocno od tego odchodzą wskazując, że dyspozycyjność i dyżurowanie po pracy powinno być ekstra płatne. Dodatkowo wymieniają takie telefony i pracę z urlopu jako element boomerskiej corporate culture.

@Issac ale Ty rozumiesz, że jak Ty odbierasz telefon na ulorpie to wtedy pojawia się myślenie, że w sumie to inni też by mogli/powinni?

Tworzysz niebezpieczny wyjątek, który utrudnia wypoczynek innym ludziom bo akurat dla Ciebie
@u_k1 no sa jedni i drudzy.

Sa jeszcze trzeci ktorzy maja lepsze zajecia niz praca podczas wakacji ale odbiora telefon bo wiedza ze przez swoja dyspozycyjnosc moga dostac urlop w terminie w ktorym normalnie by go nie dostali.

Sa jeszcze czwarci- odpowiednio oplacani menadzerowie albo senior menadzerowie na strategicznych stanowiskach ktorych nie zastepuje sie podczas ich wakacji Mietkiem z sasiedniego dzialu.
@Issac sugerujesz, ze nie lubię swojej pracy i ludzi, ze się nie szanujemy i nie rozumiemy kiedy wart dzwonić. Odważne wnioski nasz mały psycholog wyciąga :) mały plot-twist bo jestem właścicielem firmy, wiec to raczej ja powinienem do ludzi wydzwaniać xD
jeśli będą jakieś sprawy proszę dzwonić lub pisać e-maila


@Chicoxxx66: Jak już to kontakt do osoby zastępującej. Ale zazwyczaj " w dniach x-y jestem poza biurem bez dostępu do maila i telefonu".
@gzymspiwniczny
Jak ludzie nie potrafią być asertywni i odpoczywac na swoj sposob to sie wypalą na wlasne zycznie, przejmowanie sie tym ze ja ustawie telefon i ktoś odczuwa z tego powodu presję to brzmi jak ultra kołchoz.
Są ludzie którzy idąc na urlop wyłączają sie do zera, oraz Ci co I tak odpowiadają na maile. (Ci drudzy raczej starsi pracownicy których już nie oduczysz)

@Landmark nic takiego nie sugerowałem, można lubić swoją