Wpis z mikrobloga

pod wroclawiem

inwestycje max do 8k-9k za metr


@Siateczkasrodplazmatyczna: to już nie ma w tej cenie mieszkań nawet na obrzeżach? W zeszłym roku słyszałem, że ludzie dają +10k za Jagodno, ale myślałem, że to pojedynczy idioci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Siateczkasrodplazmatyczna: Bodajże Viva Jagodno od Ronsona ma na stronie ze 20-30 mieszkań w rejonach 8k za metr ale zaczynają się od 77 metrów. Ale nie wiem ile z tego jest aktualne, bo dla mnie Jagodna nie polecałbym nikomu poza ludźmi na 100% zdalnej pracy, ale wtedy należy zadać sobie pytanie czy na pewno chce się tyle płacić zamiast kupić dom w mniejszym mieście w okolicy ;)
  • Odpowiedz
@jurgenpl: Awicenny do Jagodna to jak niebo a ziemia pod względem komunikacji. Masz bardzo blisko do węzła AOW, jeszcze bliżej do stacji kolejowej, pętlę tramwajową na Solskiego, dojazd przez Al. Piastów na Krzyki, super dojazd na Bielany, ogólnie jeden z lepiej skomunikowanych obszarów na obrzeżach Wrocławia z dojazdem do centrum via Solskiego i Grabiszyńska albo Krzemieniecka + Grabiszyńska.
  • Odpowiedz
@jurgenpl: ja się mocno nad ksiezami zastanawiałem albo nad oporowem właśnie, wybór padł na to drugie, jak na 6 kilosów od rynku komunikację masz serio w pyte, nie ma w ogóle co porównywać jeśli chodzi o jagodno IMO (tyle ze samoloty nad łbem latają, ale to już inna kwestia)
  • Odpowiedz
@Siateczkasrodplazmatyczna
Na jagodnie z tego co już gotowe/zaraz gotowe
- Dom dew, dawał mi oferty za 8300 na ukończone etapy. Ale układy praktycznie od północy więc słabo... Do tego trzeba było brać garaż ze schowkiem + komórka lok.
- Atal cały zablokowany rezerwacjami na 7 dni... A ceny miał w limicie.
- robyg też miał ceny po 8300 metr ale już chyba nie ma wyboru.
- profit Dew, ciekawe tylko ceny trochę ponad 10k
  • Odpowiedz
@Siateczkasrodplazmatyczna
Psie Pole cie nie interesuje to nie będę pisał o lokum verde za ponad 10k metr. Gdzie trochę brakuje wykończenia w środku ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

No to może okolice lesnicy/zerniki?
- nowa leśnica. Rzekomo ok 8k/metr. Wszystko fajnie ale jak dla mnie już zadupie.
  • Odpowiedz
@Siateczkasrodplazmatyczna
Zmieniamy kierunek znowu na południe.

Gotowe brochow
- parkowe Aleje - nie wiem co napisać. Komunikacyjnie gorzej niż Jagodno? Za to jest tam CO miejskie! (na geoportal nawet widać). Już mały wybór został. Układy już słabe. Cena ok.
- obok jest "green city Wrocław" (szkoda ze nie green sosnowiec oxygen plaza #pdk ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡
  • Odpowiedz
@SpeedFight: dlaczego miejskie CO to jakaś zaleta, jak teraz każda (prawie) nowa inwestycja ma własną kotłownie i dla mieszkańca nie różni się to kompletnie niczym?

między jagodnem, a awicenny


@jurgenpl: okolic Awicenny nie znam, ale Jagodno odradzam z jednej przyczyny. To jest jeden wielki blok. Jak patrzę na to gówniane osiedle przez pole to dostaję depresji. Jak się pójdzie tam na spacer to nawet śmiać
  • Odpowiedz
@Ogau:

dlaczego miejskie CO to jakaś zaleta, jak teraz każda (prawie) nowa inwestycja ma własną kotłownie i dla mieszkańca nie różni się to kompletnie niczym?

Tu się zgadzam że to nie jest na pewno coś co powinno przeważyć wybór mieszkania. Ot jest po prostu trochę taniej.

Tylko które wrocławskie osiedle nie jest jak Jagodno, lub zostanie za jakiś czas
  • Odpowiedz
Lipa piotrowska?


@SpeedFight: mimo wszystko tam chyba jest trochę więcej przestrzeni między budynkami. Ja to jeszcze w zeszłym roku mówiłem, że Jagodno nie jest jakieś tragiczne, bo buspas + rozbudowa drogi do 2+2 i stanie się najlepszym zadupiem w mieście, ale jak wybrałem się tam na spacer w tym roku to ja pergole. Nie do życia.

Zakrzów /
  • Odpowiedz
@Ogau:

20zł na miesiąc? Bo ile można za wodę płacić?

Obecnie średnia zaliczka za ogrzewanie w naszej spółdzielni wynosi 3,41 złotych za metr kwadratowy miesięcznie. Natomiast w budynkach ogrzewanych gazem średnia to koszt 4,40 złotych


Ciężko mi znaleźć porównanie, ale wychodzi że gaz będzie 1zł droższy za 1m^2
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy:

Ceny spore? Może w tym problem, że na Jagodnie są spore a bliżej centrum spore x2 xD

Ja sam miałem wybór tutaj 47m2 z garażem albo w miejscu gdzie już był dostęp do tramwaju i tam było 38m2 bez
  • Odpowiedz