Wpis z mikrobloga

@adhsklusljhagxnki: daj 1000 zł i nie słuchaj stękania dzieciaków, którzy na jedynych weselach na których byli, to z rodzicami, więc nic nie musieli płacić czy dawać. Ja byłem niedawno na bardzo ekskluzywnym weselu małżeństwa lekarzy i dałem normalnie 1000 zł (za 2 osoby), wcześniej u kuzynki tak samo. To ma być po prostu upominek za który mogą sobie coś kupić, co im się przyda, albo uzbierać na jakieś wakacje itd., a
  • Odpowiedz
@nobrain: Nie musisz, ale wg mnie po prostu wypada na weselu dac tyle w kopercie zeby sie twoje miejsce chociaz zwrocilo. (jesli ma sie na tyle kasy oczywiscie)
  • Odpowiedz
A jak "zaproszenie" na sylwka wysyła w ulotkach jakaś restauracja, klub itd to też myślisz że nie musisz płacić czy jak? :D


@Loloman: To jest oferta a nie zaproszenie, więc zupełnie co innego, więc to ty podałeś przykład odklejony od rzeczywistości.
To nie są przykłady z dupy, tylko racjonalne podejście. Mnie jak na coś nie stać to nie liczę, że ktoś mi się do tego dołoży tylko nie robię tego. Ja
  • Odpowiedz
@inflacja_biedaku: jakbym mial isc na wesele gdzie mam dwudniową impreze plus nocleg i dac za to 200 pln to bym chyba ze wstydu zapadl sie pod ziemię. Ja rozumiem, że ktos moze mieć słabą sytuację finansową, ale jesli jest zaproszony na zasadzie "bo wypada" bo jest kuzynem czy wujkiem to niech lepiej odmowi i tyle
  • Odpowiedz
@maczeta31: jak kogos nie stać na pokrycie kosztów tego, co sobie wymyślił, to nie robi się takiej imprezy, a nie oczekiwać, że się zwróci z prezentów. Wiadomo, moda wymusza piekne wesela, zastaw się a postaw się wciaz popularne, a potem czesto plaku plaku goście dali za mało hajsu i kredyt na wesele się nie splacil
  • Odpowiedz
@adhsklusljhagxnki: szczerze chcialam dac na wesele kolezanki 500 wydawalo mi sie to ok za mnie i partnera, ale dobrze ze zapytalam bo ona za talerzyl 300 placi... Takze mysle ze tysiak bedzie spoko.
  • Odpowiedz
@dzakubmwo: A skąd mam wiedzieć składając ci ofertę imprezki weselnej czy Cię stać? TO nazywajmy to ofertą w takim razie - lepiej ci będzie? Te oferty te używają często slów zaproszenie.
Więc masz ofertę imprezki weselnej - stac Cię, idziesz i płacisz. Nie stać - odmawiasz. A nie #!$%@? się na pasożyta czy tylnym wyjściem czy kopertą z gazetami :D

No mentalność Polski - nie mówie że to dobre, bo faktyczie
  • Odpowiedz