Wpis z mikrobloga

  • 11
Kocham ten temat co ino sie pojawi w okolicy lata. Rok w rok to samo pieprzenie. Jakie 500ZL, DWA TYSIONCE MUSISZ DAC BO: (i tu milion powodów i wydatków dodatkowych). Tyle że to gość organizuje wesele? czy młodzi? Od kiedy gość ma opłacać fotografów, stroje, kwiaty, busy, drinkbary czy chyj wie co sobie wymyślą. Jeśli zapraszasz kogoś na wesele to liczyć sie trzeba z tym że ci nie zwróci za twoje wymysły.
  • Odpowiedz
@adhsklusljhagxnki: jest git, jak dorzucisz jeszcze 200 to już w ogóle dobrze
No chyba, że zarabiasz 15k to nie bądź #!$%@? i daj jej trochę więcej xd 2137 na przykład

Generalnie skoro to siostra to pewnie wiesz ile płacą za talerzyk/nocleg to daj tak, żeby bo opłaceniu tych rzeczy za Ciebie i dziewczynę z 400-500 jej dać jako prezent :P
  • Odpowiedz
@adhsklusljhagxnki: ja dawałem w zeszłym roku 2k, ale to zależy od tego jakie masz relacje z siostrą, na ile sobie możesz pozwolić, etc. Talerzyk teraz to chyba 250-300 zl minimum + hotel, wiec 1000 zl to tak na styk.
  • Odpowiedz
@dzakubmwo: Już nie przesadzajcie :D wymyślacie z dupy przykłady że aż ciężko dyskutować. Kawę do wielkiej imprezy :D
A jak rzucisz DOWOLNY pomysł by robić COKOLWIEK - wyjazd, impreza,kino, jedzenie - płacisz za wszystkich?
Takie trochę z dupy argumenty można w obie strony robić.
A jak "zaproszenie" na sylwka wysyła w ulotkach jakaś restauracja, klub itd to też myślisz że nie musisz płacić czy jak? :D
Zaproszenie to nie jest =
  • Odpowiedz
@adhsklusljhagxnki: #!$%@? za 1-1.5k to bym wolał z dziewczyną iść na miasto całą noc potańczyć albo se fajna furkę wynająć na cały dzień i śmigać xd a nie siedzieć i patrzeć na naebanych wujków i ciocie a potem o północy cringowe oczepiny xdd

W ogóle gościu się pyta ile dać a wy ile talerzyk kosztuje xd a #!$%@? go to obchodzi. Dajesz tyle na ile Cię stać i kropka. To nie
  • Odpowiedz
@adhsklusljhagxnki daj siostrze trochę więcej. 1000 zł teraz to bym dał znajomym, z reguły panuje zasada, żeby min dać tyle co ktoś zapłaci za Ciebie+ ew coś od siebie. Oczywiście to nie jest wymagane i możesz dać 200, no ale.
Ja 1000 dałem chyba z 7 lat temu, to było 2 x tyle co koszt za parę.
Pamiętaj, to jest Twoja siostra, nie kuzynka która widzisz 2 raz w życiu.
  • Odpowiedz
  • 0
@adhsklusljhagxnki Talerzyk teraz chodzi po minimum 300 zł/os, noclegi w miejscu imprezy są tańsze i podejrzewam, że ok 100 zł/os. Zespół, fotograf, itp też jakieś 50 zł/od. Razem koszty i to po taniości wychodzą 900 zł za dwie osoby. Koperta 1000 złotych pozwoli na zwrot kosztów i wyjście na +/- zero. Jeśli masz dobre stosunki z siostrą i stać Cię to osobiście dałbym siostrze więcej jak 1000. Gdyby moja dziś brała ślub
  • Odpowiedz
  • 0
@adhsklusljhagxnki zależy też jakie masz relacje z siotra i rodzina. Ja dostałem od siostry tysiaka (a byli w 4), od brata tysiak (a byli w 3 os) a od jeszcze jednej siostry 2k (byli w 3 i najmniej zamożni). Nie liczyłem na kasę, bo na luzie było nas stan na wesele, ale niesmak pozostał jak jakaś dwójka znajomych daje 800...
  • Odpowiedz