Wpis z mikrobloga

Wykopowi programiści zarabiający 15K, rozrzucający znajomym w kopertach po 1-2k... xDD

Moja siostra brała ślub i ledwo za talerzyki ode mnie wzięła, bo nie chciała nawet złotówki, ale to może kwestia wychowania, że nie przelicza wszystkiego na pieniądze a jeśli ktoś uważa że może dać za mało to jest #!$%@?, liczy się gest, daj tyle ile możesz.

Ślub brała w 2021 i za talerzyki pod Warszawą wtedy płaciła chyba 120 zł a
  • Odpowiedz
Pasożytem zawsze będzie ten kto liczy na darmowe wszystko i nie bierze ncizego pod uwagę.


@Loloman: Dokładnie - czyli osoba organizująca imprezę, która zakłada, że nie poniesie z tym żadnych kosztów tylko goście sami za siebie zapłacą. Pieknie to podsumowałeś :D

Na grilla nawet nie przychodzi się z pustymi rękami.


@Loloman: jak sam organizuje grilla to nie oczukje od gosci ze wezma ze soba kielbase, miej ty troche szacunku do
  • Odpowiedz
@Loloman: jak tak czasami czytam niektorych wychodkow to sie serio nie dziwie dlaczego wiekszosc z nich siedzi na tagu #przegryw i sie zali ze nie ma znajomych skoro wielce oburzeniem jest danie prezentu mlodym na wesele albo na urodziny xD
  • Odpowiedz
golnie teraz zeby para mloda wyszla na 0


@HIMARS: XD no tak zajebiście nie ma to jak organizować imprezę dla ludzi żeby jeszcze wyjść na zero bo nie daj boże wyda się ze swoich pieniędzy.

Ja #!$%@? typowy wykop XD, od rodziny by pieniądze wydarli jak najwięcej. Robić wesele dla "zwrotu" to beka
  • Odpowiedz
mają je zacząć od długów?


@Rudinji: a dlaczego mieliby zacząć życie od długów? xDDD Ktoś im #!$%@? każe brać kredyty na wesela i w ogóle robić wielkie wesela? Jak cię stać na zrobienie dużej imprezy, to rób, ale jak cię nie stać, to #!$%@? nie rób i zaproś mniej gości.
  • Odpowiedz
@januszdoe:

Dokładnie - czyli osoba organizująca imprezę, która zakłada, że nie poniesie z tym żadnych kosztów tylko goście sami za siebie zapłacą. Pieknie to podsumowałeś :D

No właśnie nie. Przykro mi że nie umiesz czytać ze zrozumieniem, ale czy to mój problem?
Młodzi ponoszą koszty:
auta, sukni, obrączek, dekoracji, fotografa, wielu innych pierdół. OLBRZYMIE CZASOWE KOSZTY zorganizowania tego i dogadania. Do tego zaproszeń itd
Za to goście ponoszą koszt jedzenia i
  • Odpowiedz
@adhsklusljhagxnki: jestem świeżo po własnym weselu jednodniowe (+ część gości najbliższej rodziny 2 dzień), bez noclegu (nocleg tylko na wyraźne życzenie). Standardową kwotą było 800, 1000 lub 1200 od pary, mniej niż 800 tylko pojedyncze jednostki, wyższych kwot było sporo. Za to najbliższa rodzina dawała x2 do x5 razy tyle co kwoty przeze mnie wyżej podane.
Moja rada: to ile dasz siostrze, zależy mocno indywidualnie od Ciebie, zaczynając od tego, jaki
  • Odpowiedz
@adhsklusljhagxnki ale rak w niektórych komentarzach a pytanie dobre. zależy ile zarabiasz. siostra cię zaprasza pewnie bo cię kocha więc nawet jak nic nie dasz to się nie orbazi. ale jak dużo zarabiasz to bym dał np 1.5k Duża różnica czy wyciągasz 25k jako programista czy 4.5 jako magazynier
  • Odpowiedz