Wpis z mikrobloga

Protip z fb, poziom ninja.

Gość wystawił prywatnie mieszkanie do sprzedaży, ale oczywiście rzuciła się pośrednicza szarańcza i zalały go dziesiątki telefonów z biur co by przejąć ofertę i dorzucić swoją fantastyczną prowizję.

Zdjął ofertę.

Wystawił jeszcze raz jako fikcyjne biuro.

Pośrednicy przestali dzwonić XD

Profit.

#nieruchomosci #protip
  • 18
  • Odpowiedz
@mickpl: Już od co najmniej dwóch miesięcy mirki tak radziły ludziom zmęczonym namolnymi ich "zimnymi telefonami". Jeszcze był dopisek "kupujący nie płaci prowizji", żeby zachęcić bardziej do oferty, a jednocześnie popsuć rynek pijawek pośredniczych.
  • Odpowiedz
@mickpl: tylko na takim otodom konto prywatne zawsze ma opis ze prywatne... jak to obejsc? Ja widzialem ogloszenie z takim zapisem ze jestem posrednik i wystawiam i... przejal to posrednik, jednak namowil. Do dzis nie sprzedal (ciekawe co naopowiadal, ja sprzedaje takie w srednio 30 dni bla bla bla, tu podpisz).
  • Odpowiedz
@mickpl: @Tytanowy_Lucjan

Ostatnio jak oglądałem mieszkanie to babka #!$%@?ła mi że prowizja za wynajem podkreślam wynajem mieszkania 2k xD
Potem gadałem z właścicielką i jak bym wynajął to drugie 2k musiała by jeszcze ona zapłacić

4k za pokazanie mieszkania xD
  • Odpowiedz
@Mintaa: Miałem to samo półtora roku temu jak szukałem mieszkania żeby wynająć. To co się dzieje na tym rynku jest powalone, totalnie dla mnie niezrozumiale. Ten pośrednik nie wykonał dla mnie ŻADNEJ pracy bo to nie ja się do niego udałem z prośbą o to, aby mi znalazł mieszkanie i dał mi znać jak wszystko będzie gotowe. On w imieniu osoby prywatnej wystawia to mieszkanie, pokazuje chętnym takim jak ja,
  • Odpowiedz
@Mintaa: Już #!$%@?ąc od ilości pracy włożonej, to branie prowizji od najemcy i wynajmującego to totalna patologia. To kogo Pan pośrednik reprezentuje?
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko: Upierdliwe telefony do każdego ogłoszenia po kolei i namolne namawianie na podpisanie umowy o gówno (czyli pośrednictwo na wyłączność), mimo że w ogłoszeniu jest wyraźnie napisane, że jego autor ma głęboko gdzieś oferty pijawek pośredniczych.

Będą dzwonić i nękać, aż się złamiesz i zgodzisz byleby to się skończyło. A kończy się właśnie często jak zacznie się udawać inną agencję.
https://magazynfakty.pl/zimne-telefony-nie-dziekuje/
  • Odpowiedz
Już #!$%@?ąc od ilości pracy włożonej, to branie prowizji od najemcy i wynajmującego to totalna patologia. To kogo Pan pośrednik reprezentuje?

@bolekndm:
Siebie :)
A tak poważnie, to rakiem tutaj jest ten co wystawia mieszaknie za pośredictwem biura, bo to przez niego kupujący muszą płacić tym debilom.
  • Odpowiedz
@bolekndm: dokładnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) jak wynajęłam mieszkanie od pośredniczki (bez był dosłownie sam chłam, wszystko rynku zagarnęli), to w momencie wyprowadzki musiałam upominać się przez miesiąc o zwrot kaucji i przepisanie w końcu prądu na inna osobę („ja za panią to załatwię, bo mam wejście lepsze w energetyce”) - jakbym poszła sama lub załatwiła internetowo, to byłoby to gotowe w 15 min. Ha tfu.
  • Odpowiedz
@Mintaa: a ludzie tacy glupi ze to dziala (daja do biura zamiast samemu choc przy wynajmie to jest w ciul ofert prywatnych)?
Jakby nie czytal ktos co pisalem tydzien temu - baba wynajela od pokemona z biura (przez pokemona dokladnie) mieszkanie, zaplacila za bycie deklem kare finansowa (wynagrodzenie dla opiekuna oferty, by bylo rozowo to tak pokemon to nazywa).
Problem taki ze wlasciciel mieszkania zdecydowal ze je sprzedaje i baba
  • Odpowiedz
@mickpl: jeszcze mam pytanie z serii #prawo #rodo czy pokemon z biura nieruchomosci moze legalnie dzwonic na prywatne ogloszenie, gdzie nawet pisze zeby nie dzwonili jak nie maja klienta (realnego a nie jak czesto klamia - wirtualnego by tylko rozbudzic w tobie nadzieje na sprzedaz)? To jest marketing (ich uslug) na co nie maja zgody prawda? Brak zgod marketingowych - zakaz oferowania uslug i nekania
  • Odpowiedz
@text: W sensie spoko, może nie ma czasu się tym zajmować i zleca to biuru, w końcu od tego są ale wymuszanie prowizji na wynajmującym to straszne chamstwo.
  • Odpowiedz
@taka_sobie_: Można pisać i wyzywać przez telefon, ale oni mieli swoje szkolenia i będą dzwonić, pukać oraz prześladować (i kraść zdjęcia z ogłoszenia), aż w końcu ulegniesz i się zgodzisz podpisać umowę byleby dali ci spokój. To jest mafia i logiczne argumenty czy grzeczna rozmowa nie pomagają.
  • Odpowiedz
W sensie spoko, może nie ma czasu się tym zajmować i zleca to biuru,

@bolekndm:
wiesz co, od 10 lat setki osób szukają KAŻDEGO mieszkania na rynku, więc jedyne co trzeba robic, to czekać za najlepsza ofertą. I to niezależnie jaki masz stan mieszkania, bo zazwyczaj i chcący dla siebie jak i pod wynajem, biorą się za remonty.
  • Odpowiedz
Ale można nie mieć czasu się tym zajmować i wynająć pośrednika. Zwłąszcza wynajmem, który wymaga jednak poświęcania czasu na głupie sprawy i to nawet jak masz normalnego i płacącego lokatora. A to ktoś kogoś zaleje, a to się jakiś sprzęt popsuje, do tego wprowadzki, wyprowadzki, przekazywanie kluczy, podpisywanie umów, ogarnianie fachowców do napraw. Nie mówiąc o sprawach trudniejszych typu nie płacący lokator. Jak masz jedno mieszkanie to można się bawić ale jak
  • Odpowiedz