Wpis z mikrobloga

czemu po prostu nie moge miec przecietnego zycia w takim Miami


@Cancermoon: Ziom widać, że nie byłeś w Miami xDDD Tam 80% to syf, smród brud, a wśród tego jakieś 20% to slums pełną gębą, gdzie lepiej wieczorami się nie zapuszczać xDD
To co widzisz w filmach to można porównać do filmów z Karolakiem i Adamczykiem, gdzie 20-latkowie mają własne mieszkanie w centrum Warszawy i po porannym joggingu chodzą na kawkę
@Cancermoon: życie w Polsce i życie w jednym z największych miast w Polsce można porównać do "pucharu sołtysa Pcimia dolnego" i mistrzostw świata. Jak sobie nie radzisz na poziomie gminnym i wojewódzkim to na poziomie światowym tym bardziej sobie nie poradzisz.
@Cancermoon: Zdjęcie nie reprezentuje przeciętnego życia w miami, tylko jakieś top 10%. Jeżeli nie potrafisz w Polsce być w top 10%, to w stanach też nie będziesz.

Mi się pewnie coś takiego uda zdobyć, bo już sobie zakupiłem mieszkanko w clearwater FL, mam już dom w polsce a dopiero 33 lata na karku, ale #!$%@?, że "to przeciętne życie w miami" wklejając fotę domu wartego pewnie z bańkę USD to nieporozumienie
@ms93: spędziłem tydzień w Fort Lauderdale i zdecydowanie inaczej to wyglądało, zresztą lądowałem w dzień w Miami i widziałem właśnie z lotu ptaka jak to wygląda, jedno zdjęcie wybrane z neta jednak mocno wypacza sprawę w porównaniu do pobytu tam
Tam kupienie 911 to odpowiednik kupienia nowego Clio czy Fabii w salonie w Polsce.


@HFL-przed-30: co ty #!$%@?
sprawdź sobie /r/antiwork na reddicie. ludzie nie mają na godne życie bez auta w USA xD ale no tak jak jechałeś fajnym uberem 5 razy to znaczy, że tam jest zajebiśćie
To jest moje zdjęcie - widziałem jak to wygląda na własne oczy i większość centrum była niezbyt zachęcająca.


@ms93: Nie chce mi się wrzucać swoich zdjęć, ale zdecydowanie mam inne, które pokazują jednak dość idyliczny obraz(choć fakt, głównie z Fortu Lauderdale)

sprawdź sobie /r/antiwork na reddicie. ludzie nie mają na godne życie bez auta w USA xD ale no tak jak jechałeś fajnym uberem 5 razy to znaczy, że tam jest
@HFL-przed-30: Różnica w poziomie życia przeciętnego człowieka w Polsce i USA nie jest duża (w wielu kategoriach to Polska przeważa, np. bezpieczeństwo), za to między Polską a Jemenem jest absolutna przepaść - tam ludzie umierają z głodu! Twoje porównanie jest kompletnie z dupy!
Różnica w poziomie życia przeciętnego człowieka w Polsce i USA nie jest duża (w wielu kategoriach to Polska przeważa, np. bezpieczeństwo), za to między Polską a Jemenem jest absolutna przepaść - tam ludzie umierają z głodu! Twoje porównanie jest kompletnie z dupy!

Odpowiedz


@ms93: Nie dyskutujemy o USA i Polsce, tylko o Miami, jednym z najlepszych miejsc do życia w USA i Polską.
USA jest ogromne, większe od UE i różnice
@Cancermoon: Nie możesz mieć bo jesteś typowym p0laczkiem co tylko narzeka na swój los a nic nie robi w celu jego zmiany/polepszenia.
Polska to nie Korea Północna, możesz wyjechać do Miami i tam zamieszkać jak znajdziesz pracę. Tylko tu trzeba coś potrafić i się zmobilizować do działania, czego pewnie nie zrobisz.