Wpis z mikrobloga

Ja w to wierzę. Ja myślę o tym, że bogata dzielnica to tylko fragment całości.


@lycaon_pictus: Ogólnie auta są tańsze w USA, a Miami to jedno z najbogatszych miast w USA(i w ogóle na świecie)
Tam serio Mustang, to jak u nas 10-letnia Fabia. Jechałem 3 razy uberem tam - Camry, Land Cruiser i Tesla.
A mówimy o uberze.
Tam kupienie 911 to odpowiednik kupienia nowego Clio czy Fabii w salonie
Ogólnie auta są tańsze w USA, a Miami to jedno z najbogatszych miast w USA(i w ogóle na świecie)

Tam serio Mustang, to jak u nas 10-letnia Fabia. Jechałem 3 razy uberem tam - Camry, Land Cruiser i Tesla.

A mówimy o uberze.

Tam kupienie 911 to odpowiednik kupienia nowego Clio czy Fabii w salonie w Polsce.


@HFL-przed-30: Masz na myśli samą swobodę kupowania? Pytam, bo porównujesz kupowanie 911 do Clio
@Krisskow:

Wyobrażenia Polaków o życiu w USA są mniej więcej takie jak p0lek o „lekkim zarysie mięśni”


To niech przestaną je tak propagandowo prezentować w hamerykańskich filmach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tam średnie zarobki to koło 100k USD


@HFL-przed-30: No odważne, bo wynosi mniej więcej dwa razy mniej, ale w sumie, jeśli piszesz o bogatych dzielnicach Miami to może być nawet dwa razy tyle niż to co podałeś, to wtedy się zgadza, małe coupe lub duży luksusowy krążownik jest luźnym wydatkiem. Ale już dla przeciętnego obywatela USA nie jest. Oni kupią dużo tańszego Mustanga.
Ale patrzysz dane dla USA czy dla Miami?


@HFL-przed-30: Na jedno i drugie. Myślenie o konkretnym mieście w kontekście USA to dla mnie szaleństwo, kiedy w każdej większej aglomeracji masz dzielnice o totalnie różnych statusach społecznych.
czemu po prostu nie moge miec przecietnego zycia w takim Miami jak na tym zdjeciu


@Cancermoon: ciekawe czy taki domek w Miami za $5 000 000 kupisz, obstawiam, że będzie ciężko, do tego samochody... A dominanta wynagrodzeń w USA, netto to około $37 000 rocznie. Coś mówiłeś o spokojnym życiu i braku #!$%@?? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tam średnie zarobki to koło 100k USD


@HFL-przed-30: tam
A i tak swoją drogą... Mustang startuje od 30k. To będzie połowa amerykańskiego przeciętnego wynagrodzenia. U nas, w Polsce, nie tylko nie masz podobnie kosztującego indywidualnego samochodu, ale w ogóle takiego nie masz samochodów za taką cenę.


@lycaon_pictus: Dlatego mówię, że pod względem motoryzacyjnym jest tam eldorado i samo 911 to nic specjalnego.
Podobnie jak najnowszy iphone, każdy gość na recepcji w hotelu ma go.
Życie w USA to nie same
@Cancermoon oczywiście że się da ale otrzymanie zielonej karty jest praktycznie niemożliwe. Gdybyś zaczynał od zera mając jakieś umiejętności i dobry języka ang Plus hiszpanski to ciężką pracą osiągnąłbyś dużo więcej niż w pl