Wpis z mikrobloga

@yhbgrobdoivbvwamsv:

Ja troche wiecej czasu niz ty pracuje i ja sie pytam czy nie szkoda zycia xD

Jeśli ktoś ma pracę która do niczego nie prowadzi i nic nie daje to racja, lepiej nie pracować i mieć dużo czasu. Ale ja na przykład 14 lat po rozpoczęciu zawodu byłem dużo do przodu, ja nie stałem w miejscu. Mój komentarz jest z mojej perspektywy, ale rozumiem że każdy ma inaczej.
@dziobnij2: powodzenia w życiu (⁠っ⁠.⁠❛⁠ ⁠ᴗ⁠ ⁠❛⁠.⁠)⁠っ(⁠っ⁠.⁠❛⁠ ⁠ᴗ⁠ ⁠❛⁠.⁠)⁠っ(⁠っ⁠.⁠❛⁠ ⁠ᴗ⁠ ⁠❛⁠.⁠)⁠っ(⁠っ⁠.⁠❛⁠ ⁠ᴗ⁠ ⁠❛⁠.⁠)⁠っ(⁠っ⁠.⁠❛⁠ ⁠ᴗ⁠ ⁠❛⁠.⁠)⁠っ(⁠っ⁠.⁠❛⁠ ⁠ᴗ⁠ ⁠❛⁠.⁠)⁠っ
@przegro_pisarz: wy to jesteście wybiórczy w początku swojego wpisu napisałem też o tym jakby robił cokolwiek to po takim czasie gdzieś by już zaszedł z resztą poczytaj jego wcześniejsze wpisy "nie chce być cieciem" "nie chce pracować z patusami" mieszka w Gdyni duże miasto i możliwości on po po prostu nie chce pracować
@DamianO1995: Każda osoba która mogłaby pracować a nie robi tego i bierze czyjeś pieniądze powinna się wstydzić. Tylko osoby całkowicie niezdolne do jakiejkolwiek pracy (np w śpiączce) powinny dostawać pieniaze jako pomoc. Jeśli ktoś maproblemy i utrudnienia powinien mieć dopłąty do pracy - w sensie jak pracuje to dodatkowo dostaje rente by mu łatwiej było. Albo chociaż szuka pracy, ale jak nic nie robi - ani renty ani innej pomocy.
@Steczny: nie chęć do pracy z patusami rozumiem bo sam bym nie chciał. Jak nie musi niech nie pracuje, akurat dzięki byciu niepełnosprawnym ma duże szanse na zatrudnienie. Gdybym miał kasę to sam bym się przeprowadził do Gdyni skoro są możliwości
@przegro_pisarz:

jak budować swoją pozycję nic nie potrafiąc?

Moja pierwsza robota była na produkcji ale po 10 godzin dziennie i soboty też tak że godzin trochę uzbierałem. I robiąc na tej maszynie widziałem jak sobie tam elektryk chodził od maszynie do maszyny, coś tam majstrował i chciałem tak jak on. Więc zapisałem się na kurs wieczorowy żeby robić to co on.
Po roku już byłem takim "naprawiaczem maszyn" a wtedy zobaczyłem
@przegro_pisarz: i o tym właśnie mówię, tylko niech nie narzeka potem szczególnie tak jak mówiłeś dzisiaj są takie czasy że niepełnosprawnego bez problemu przyjmą do mniej wymagających prac
@przegro_pisarz:

Niestety teraz na programistę nie jest łatwo się dostać bo eldorado na rynku się skończyło

Ja pracuję w automatyce przemysłowej, akurat mam pracę na utrzymaniu ruchu a nie jako programista. Zarabiam dobrze ale za granicą więc nie można do Polski porównać
Ale są inne drogi rozwoju, znam kogoś kto wyuczył się programować maszyny CNC i dobrze mu idzie, inny zaczynał od kasy w sklepie a teraz jest w biurze, przerzuca
@Tata_Kasi: to, że tobie i innym się udało nie znaczy, że każdemu. Ja zacząłem się uczyć angielskiego bo czytałem że po roku można nauczyć się na C1 i mam zamiar wyjechać do UK na fabrykę bo tam podobno biorą każdego i da radę przeżyć spokojnie od wypłaty do wypłaty ale #!$%@? wie czy się uda
@przegro_pisarz:

Ja zacząłem się uczyć angielskiego bo czytałem że po roku można nauczyć się na C1

Prawda że nie każdemu się uda, ale ty widzę chcesz spróbować i o to chodzi. Jak się uda to lepsze życie, a jak się nie uda to bez żalu bo się dowiesz co jest możliwe a co nie