Wpis z mikrobloga

@dziobnij2: czy to prawda, że trzeba przepracować minimum 1 dzień, aby otrzymać rentę? Jeśli tak to gdzie pracowałeś?
Myślałeś o studiach?
Czy chciałbyś pracować przez internet wykonując coś prostego, np. obsługa klienta?
@yhbgrobdoivbvwamsv:

no i co przez te 14 lat osiagnales, ze warte bylo tych 14 lat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No dość sporo, bo po trzydziestce miałem już własny dom choć nadal na kredyt, miałem auto i motocykl który był moim hobby. Miałem już kilkaset tysięcy zainwestowane w Apple i Microsoft. A z niematerialnych rzeczy to byłem na wycieczkach do Grecji i Włoch, do USA i Peru. Pływałem
@Tata_Kasi: no czyli 14 lat zasuwasz masz pewien maly staly dochod z akcji i kredyt. Zmarnowales 14 lat i jestes w sumie w podobnym miejscu co OP.
A przepraszam, byles na wakacjach lacznie pare miesiecy pewnie.
I moze to wyglada ze sie smieje, ale wcale nie jestem w lepszej pozycji niz Ty, to smiech przez lzy
@dziobnij2:

oficjalnie jestem niepełnosprawny i nic nie umiem, więc nie. Żyję z dnia na dzień.


Zazdro ziomek i szczery szacun.

Ja byłem na bezrobociu ponad rok po studiach i z rozrzewnieniem wspominam ten okres. Matka narzekała to się wyprowadziłem i wpadłem w wyścig szczurów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@yhbgrobdoivbvwamsv:

Zmarnowales 14 lat i jestes w sumie w podobnym miejscu co OP.

Ja na to patrzę inaczej, bo wtedy byłem w połowie budowania życia. Teraz już będzie 25 lat odkąd zacząłem pracować, i teraz finansowo mam dużo lepiej. Tak naprawdę mógłbym już przestać pracować, ale siedzenie bezczynnie w domu wywoluje u mnie depresję i smutki. Głównie dlatego pracuję, ale też mam lekką pracę. W tym momencie jestem w pracy i
Ja na to patrzę inaczej, bo wtedy byłem w połowie budowania życia. Teraz już będzie 25 lat odkąd zacząłem pracować, i teraz finansowo mam dużo lepiej. Tak naprawdę mógłbym już przestać pracować,


@Tata_Kasi: no o to wlasnie chodzi, tyle lat pracy zeby byc w punkcie w ktorym OP jest od poczatku.
@dziobnij2 Jak chcesz to możemy Cię zgłosić że próbujesz strzelić samobója. Pozwiedzasz trochę szpitali i może renta będzie przyspieszona.
I życzę powodzenia w znalezieniu pierwszej pracy, przełamanie po tylu latach to by było coś.
@yhbgrobdoivbvwamsv:

tyle lat pracy zeby byc w punkcie w ktorym OP jest od poczatku.

Ale to nie jest ten sam punkt, OP ma rentę ale bez pomocy rodziców będzie klepał biedę, a i z pomocą rodziców ma ograniczone możliwości bo musi mieszkać z nimi.
A ja mam więcej wolności dzięki wypracowanemu majątkowi, jestem w 100% niezależny od innych. Ja mogę się przeprowadzić do Hiszpanii jeśli mi się zachce. Mam działkę nad
oficjalnie jestem niepełnosprawny i nic nie umiem, więc nie. Żyję z dnia na dzień.


@dziobnij2: Ortografia jakimś cudem nie cierpi. Wnioskuję, że masz dwie górne kończyny sprawne, a od trzech lat praca zdalna w modzie. Sam pracuję zdalnie już 12. rok, w tym roku wciągnąłem w analogiczną pracę zdalną mojego brata, jeszcze większego odludka, nerda z tagu #przegryw. Fakt faktem, musiałem nieco pokierować jego karierą, ale jak widzę rezultaty to
@Tata_Kasi: Nie każdy ma predyspozycje fizyczne i umysłowe. Jak ktoś jest nieogarnięty, ma fobie, jest sub5 i mało rozgarnięty, to będzie robił do końca życia jako wagei.

W tym wypadku już lepiej nic nie robić i zostać neet-em.
@dziobnij2: Tak trzeba żyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja mam rentę rodzinną i niby studiuję, ale że kierunek łatwy i w większości zdalnie to tak naprawdę nic nie robię i tym sposobem udało mi się zgromadzić już 36k nie przepracowując żadnego dnia( ͡º ͜ʖ͡º)