Wpis z mikrobloga

Mój ojciec jest myśliwym i w kole ma jednego znajomego co jest prezesem bardzo dużej firmy rodzinnej. Gość ma na wynajem w #warszawa i okolice ponad 20 mieszkań. Ostatnio się, żalił że do jego matki, która dostała udaru karetka przyjechała po 40 minutach, a #policja do kolizji po 4 godzinach.

Gdyby tylko dało się jakoś rozwiązać problem, że ktoś kto zarabia 5k netto nie chce mieszkac i pracować w mieście, gdzie wynajem kawalerki to prawie 3 tysiące. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #ratownictwomedyczne
  • 14
Mój ojciec jest myśliwym i w kole ma jednego znajomego co jest prezesem bardzo dużej firmy rodzinnej. Gość ma na wynajem w #warszawa i okolice ponad 20 mieszkań. Ostatnio się, żalił że do jego matki, która dostała udaru karetka przyjechała po 40 minutach, a #policja do kolizji po 4 godzinach.


Gdyby tylko dało się jakoś rozwiązać problem, że ktoś kto zarabia 5k netto nie chce mieszkac i pracować w mieście, gdzie wynajem
@Rinter:

chyba nie do konca o to chodzi.
Owszem, kazdemu wg zaslug, wiec jest sprawa jasna ze pracujesz (tam gdzie dobrze placa) to masz, no jak pracuejsz tam gdzie placa slabo to nie masz trudno zebys mial TO SAMO.

Problem zaczyna sie wtedy, kiedy rynek jest extremlanie plytki przez co zakupy odbywaja sie tylko w obrebie najbogatszych, a rynek sie do nich dopasowuje (no bo kogo innego ma?) wiec powstaja wrazenie
@Tulky: ta policja nie jechała z Radomia tylko z Wawy. To, że ktoś dojeżdża 2h do miejsca pracy to nie problem mieszkańców stolicy.


@Anakee: Przeczytałeś to co napisałeś i na co odpisałeś? Jeżeli wśród mieszkańców miasta na 1000 handlowców i programistów przypada 1 policjant i 1 pielęgniarka to jak ma to działać sprawnie?
Jeżeli wśród mieszkańców miasta na 1000 handlowców i programistów przypada 1 policjant i 1 pielęgniarka to jak ma to działać sprawnie?


@Davn: ale nie przypada. Jest tyle ile trzeba, tylko nie mieszkają w Wawie, a dojeżdżają z Legionowa czy Grójca gdzie jest mniej pracy, bo tam nie ma pracy. Babka w Żabce u mnie w bolku jedzie prawie 2h w jedną stronę....