Wpis z mikrobloga

Podobno jak się wychodzi rano na słońce to działa to pozytywnie na kondycje psychofizyczną, więc postanowiłem zrobić Czelen 60 dni wychodzenia na 10-15 minutowy spacer zaraz po obudzeniu. Nie myślę, nie jem śniadania, nie robię herbaty itd. po prostu ubieram spodnie, buty i wychodzę.
Piszę to tutaj żeby się jakoś zmotywować i mieć z tyłu głowy taką deklarację.
Czelen zaczynam jutro jak się obudzę. 0/60.
#przegryw
DoktorNauk - Podobno jak się wychodzi rano na słońce to działa to pozytywnie na kondy...

źródło: czelen

Pobierz
  • 29
@DoktorNauk: jak zimny (a raczej lodowaty) prysznic bierzesz rano i jeszcze dołożysz spacerek to powinieneś wieczorem spać jak dziecko (o ile nie #!$%@? tego siedzeniem z monsterkiem do 2 w nocy przed kompem). Depresji tym nie leczysz, ale pozytywnie wypłyniesz na kortyzol i melatonine.
@apee: Spacerek to maks co mogę zrobić rano. Właśnie o to chodzi w tej koncepcji, żeby wstać i wyjść. Jakbym miał brać przed wyjściem zimny prysznic, a to zaraz bym czekał żeby wyschnąć, a to bym zaczął robić herbatę, a to jeszcze to i tam to. Ostatecznie nigdzie bym nie wyszedł. A tak założenie jest proste, wstaje i idę. Mogę wyglądać jak żul, mogę mieć siano na głowie, nie ważne, bo