Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Część Mirki,
Przez ostatni rok moja kariera zawodowa przeszła prawdziwe trzęsienie ziemi. Zatrudniłem się w lipcu 2022 na produkcji - były ciężkie czasy, a praca musiała być. Wynagrodzenie? 18,5 na godzinę UOP na okres próbny, a po tym okresie - 19,5 na godzinę. Pracując dwie soboty w miesiącu i robiąc 5 nadgodzin tygodniowo, udawało mi się wynosić coś koło 4300 zł netto.
Po roku spędzonym na produkcji dostałem "awans". Zmiana stanowiska, przeniesienie do biura, praca tylko na jedną zmianę. Wydawało się, że to coś, czego mogłem oczekiwać. Lecz nie jest tak kolorowo, jak się spodziewałem. Co się okazało? Zamiast podpisania nowej umowy od razu, czekałem na nią 2.5 miesiąca. I ku mojemu zdziwieniu, będę zarabiał mniej niż na produkcji...
Teraz jestem technologiem. Jak wygląda moje wynagrodzenie? 2800 zł na umowie (minimalna krajowa to 3600 zł), do tego dochodzi umowna premia w wysokości 800 zł (nadgodziny są liczone od tej podstawy), a na koniec "premia uznaniowa", która rzekomo wynosi 1250 zł, ale w praktyce to tylko 500 zł. I tak to wygląda, praca w małych miastach powiatowych.
Ale jest światełko w tunelu! W ciągu najbliższych dwóch miesięcy przeprowadzam się z narzeczoną do Warszawy. Zdołałem pomóc rodzicom, teraz mogę uwolnić się od "januszexu". W stolicy już czeka na mnie praca - 8500 zł brutto. To dopiero perspektywy!

Dzięki za przeczytanie i trzymajcie kciuki za moją nową przygodę zawodową!

#januszex #pracbaza #praca #polskapowiatowa #januszbiznesu ##!$%@?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim: Ja przez ostatni rok pracowałem w 3 zakładach, jeden januszex, jedno korpo i obecnie w miare normalnej prywatnej firmie. Do korpo przeszedłem podpisując umowę za 3k ale za 160 przepracowanych godzin, gdzie odejmowała mi się pensja jeśli nie wyrobię tylu godzin. Praca przy dokumentacji budowlanej i innej elektryki. Zdecydowanie warto było odejść mimo że zarabiałem mniej o około 1500 niż w januszexie