Wpis z mikrobloga

@Shatter: w onion movie była scena jak zmieniono zakres od kiedy człowiek jest gruby :D wtedy się z tego śmiałem ale widzę że takie czasy nadchodza
  • Odpowiedz
@Shatter: cala moja rodzina ma problemy z tarczycą (w każdą możliwą stronę), a wage kontrolujemy niemal z dokładnością co do kilograma. Dodam ze praca siedząca i wcale nie mamy jakiegoś zainteresowania gotowaniem. Sumowanie cyferek z tyłu pudełka z jedzeniem to tak naprawdę jedyne czego się wymaga by kontrolować dowolnie swoją wagę.
  • Odpowiedz
@Shatter: @Heady1991 @Baudi @rewter @djtartini1
A ja Wam polecam sobie przeczytać całość - można ją znaleźć tu: (https://oko.press/zryj-polowe-i-wiecej-sie-ruszaj-gdyby-to-dzialalo-nie-byloby-grubych-osob-rozmowa).
Już sam wstęp powinien Wam z grubsza (pun intended) rozjaśnić o czym to jest rozmowa:

„To obrzydliwe coś” - tak ciało jednej z pacjentek określiła pielęgniarka. Innej kobiecie ginekolog odmówił badania USG i oznajmił, że "przez takie pacjentki ma ochotę zrezygnować z zawodu”. Osoby grube stykają się w ochronie zdrowia z dyskryminacją
  • Odpowiedz
@Baudi: Ale to nie jest o tym - czemu babka, która przychodzi do ginekologa ma wysłuchiwać że powinna schudnąć? Wyobrażasz sobie, że przychodzisz do mechanika zmienić opony, a on Ci mówi, że przez takich #!$%@?ów w pedalskich fryzurach odechciewa mu się prowadzić warsztat? No przecież to jest absurd. Nic mechanikowi do tego jaką masz fryzurę i nic ginekologowi do tego czy babka jest gruba. Nie widzę żadnego powodu dla którego poniżanie
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@t3tris źródło pewnie takie samo, jak to z historii o zdradzaniu męża dla sportu.
Ciekawe co znaczy "42 proc. osób odmówiono udzielenia pomocy" - jaka była grupa badana i o jakiej pomocy mówiono. Ja byłem świadkiem sytuacji gdy jednemu mężczyźnie odmówiono operacji kolana bo był za chudy i zdaniem ortopedy nie byłby w stanie dojść do pełni sprawności ze względu na zbyt mało mięśni.
Z kolei inna osoba dostała informacje, że żeby
  • Odpowiedz
@Shatter: Stary, ale to nie ja pisałem ten artykuł - nie wiem skąd są te liczby :D
Ten wywiad jest pełen rzeczy których można się czepić - ale samo sedno, czyli fakt, że otyłe osoby są wyszydzane przez pracowników ochrony zdrowia jest wystarczająco niepokojący, żeby dostrzec w nim wartość.
Czym innym jest odmowa operacji kolana bo ktoś jest za chudy, a czym innym teksty o tym, że nie zrobi się komuś
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@t3tris a ja wiem - ankieta skierowana była do osób, które doświadczyły jakichś tam przykrości. Zaczyna się od 'opisania historii'.
Rozumiesz? Zrób ankietę wśród osób potrąconych przez hulajnogi elektryczne, a na tej podstawie zbuduj raport, że hulajnogi elektryczne są szalenie niebezpieczne.
Zrób ankietę wśród ofiar przemocy w szkole i wtedy pisz "98 procent osób miało zrobionego kebaba w szkole" xD

PS fajne te Hisotrie w raporcie, baba wprowadza w błąd pielęgniarkę, a
  • Odpowiedz
@Shatter: Jest mi o tyle trudno się spierać, że mam wiedzę wyłącznie z raportu. Wg autorek, była to otwarta ankieta na google formsach. Jasne, cherry picking na poziomie audytorium do którego docierało na pewno miał miejsce (w końcu kto ma polajkowane strony z nurtu body-positivity), ale nie jest też tak, że to wypełniały wyłącznie osoby które miały "historię".
I jasne, niektóre z tych historii są żenujące (jak przytoczony przez Ciebie przykład),
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@t3tris otwarta ankieta, która zaczyna się od:

"1. Twoja historia doświadczenia fatfobii lub fatshamingu (zawstydzania ze względu na grubość) ze strony lekarza/lekarki lub innej osoby pracującej w ochronie zdrowia.
[pytanie otwarte, wymagane]"

No więc no.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KawaJimmiego nie bardzo chce oglądać godzinny program o otyłości, bo nie mam tego problemu - rzucisz parę zdań, które by zachęciły do obejrzenia? Ten gość kiedyś już wpadł na paru fejkach (lanie miodu pszczelego do samochodów xd) więc też nie wiem czy warto. Jak warto to może odsłucham
  • Odpowiedz
@Shatter:

A ja myślałem, że ludzie z #dieta i #silownia mają rację i wystarczy się więcej ruszać i/lub mniej jeść xD


Nie, branie GLP-1 + GIP daje o wiele lepsze efekty, ale to nie pasuje do twojej narracji zapewne ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@Shatter: MImo iż często bronie osób z nadwagą to dostaje #!$%@? gdy ktoś przedstawia to jako " doświadczenie ". To nie jest doświadczenie tylko choroba do cholery. Wiele osób zapracowało sobie na nią latami, wiele osób nie do końca, bo rozpoczęło życie z bagażem nadwagi i złych nawyków żywieniowych ( bo rodzice tak nauczyli). Dla wielu problem jest na tyle poważny że bez pomocy specjalisty się nie obędzie, bo samo jedz
  • Odpowiedz