Wpis z mikrobloga

@t3tris gdybym przyjechal do mechanika i powiedzialby mi ze mam bardziej dbac o samochod bo jest zapuszczony to bym nie mial nic przeciwko. Analogicznie jest z grubymi osobami, nie tylko babami ktore nie widza problemu w swojej otylosci
@In_thrust_we_trust: Ale rozumiesz ideę, że raport jest o tym, że grubych ludzi się poniża w placówkach opieki zdrowotnej? Nie o tym, że jakieś dwie grube kobiety "są ignorantkami i brakuje im wiedzy". Mogą sobie nawet wierzyć w płaską ziemię, to nie usprawiedliwia zachowań opisanych w tekście.
@t3tris:

ideę, że raport jest o tym, że grubych ludzi się poniża w placówkach opieki zdrowotnej?


Omówmy tu dwie sprawy. Pierwsza: odatawiając na bok to, czego by ten rapltt nie mówił, to na wstępie już rzuca totalnym, antynaukowym i ideologicznym bullshitem. I jak najbardziej mozna za to po tym artykule jechać. Jak chce być rzetelny, to niech taki bedzie a nie rzuca populistyczno-głupie hasełka na start.

Druga sprawa: jak zawsze w
@In_thrust_we_trust: Cały czas piszesz o tym, że raport jest bezużyteczny, bo we wstępie rzuca "totalnym antynaukowym i ideologicznym bullshitem" - mógłbyś wskazać gdzie?

Ja się zresztą bawię trochę w adwokata diabła, bo sam uważam, że człowiek jest wolny i że jest w stanie kontrolować własną wagę. Jestem jednocześnie zdania, że pracownik ochrony zdrowia nie ma prawa poniżać pacjenta, niezależnie od jego wyborów życiowych. Może sobie w duchu uważać, że osoba wygląa