Wpis z mikrobloga

@merciless85: nie wiem na kogo będę głosował w tych wyborach. Pewnie na KO albo Hołownie. Wybór w tym kraju jest żaden, ale wolę Tuska, który przeprowadził kraj suchą stopą przez kryzys, niż dopuszczenie rosjan do władzy
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogau: generalnie dopiero teraz się zacznie skłócanie społeczeństwa. Każda formacja polityczna ma debili ale żadna nie jest prorosyjska. W interesie Kremla jest doprowadzenie do destabilizacji i kłótni. Wyobraź sobie sytuację wygrywa PiS lub PO żadna z nich nie może rządzić samodzielnie. Lewica i Trzecia droga poza sejmem bo na to się zanosi i co mamy? Rządy mniejszościowe a w tym czasie brak decyzyjności. Wyobraź sobie że wpada kilka rakiet trzeba podjąć
  • Odpowiedz
@KaroIex:

Mężczyzna głosujący na lewice to tak jakby żydzi głosowali na hitlera czy coś XD


co? xD skąd ten pomysł? co ta straszna lewica chce wam zabrać? Nie rozumiem totalnie

Nie manipuluj, to miałoby być specjalne małżeństwo tylko dla ludzi, którzy tego chcą.


@kompek: No dobra, pytanie tylko czemu ktoś miałby tego chcieć. Przecież wszyscy zawierają małżeństwa z myślą że będą razem na zawsze, a jednak mamy rozwody, bo po
  • Odpowiedz
Mężczyzna głosujący na lewice to tak jakby żydzi głosowali na hitlera czy coś XD


@KaroIex: Zupełnie jak gej głosujący na prawicę, kobieta na prawicę, hetero mężczyzna niewpasowujący się w model "alfa który lubi gnębić mniejszości" i wiele innych.
  • Odpowiedz
to konfederacja teraz właśnie niszczy prawa mężczyzn!!!!! Każą walczyć w razie czego za kraj osobom męskim.


@Dryvalley: wlasnie sie dowiedziales, ze prawa wynikają z obowiązków?
  • Odpowiedz
@kompek "to mialoby byc specjalne malzenstwo tylko dla ludzi, którzy tego chcą"

A co jak ktos zmieni zdanie i po roku jednak nie bedzie chcial? Wtedy takie nierozerwalne malzenstwo mogloby byc zerwane, czy nie?
  • Odpowiedz
A co jak ktos zmieni zdanie i po roku jednak nie bedzie chcial? Wtedy takie nierozerwalne malzenstwo mogloby byc zerwane, czy nie?


@stannis: Tak, ale państwowe małżeństwo może być rozerwane przez ... biskupa diecezjalnego XD
  • Odpowiedz
wlasnie sie dowiedziales, ze prawa wynikają z obowiązków?


@uirapuru: A jakie to prawa mówią o tym, że masz z kałachem biec na drona? :P
  • Odpowiedz
Obrona ojczyzny jest obowiązkiem kazdego obywatela, wynika to z Konstytucji.


@uirapuru: No spoko, tylko na ile sensowna jest? Jak wiele możesz zdziałać na polu bitwy realnie.

Ja wiem, że dzisiaj ludzie oglądają filmy wojenne, grają w BFy czy inne ARMY i marzą o takiej walce, ale sorry. Dzisiaj wojna to termowizory, noktowizory, a ty tym AK47 to prędzej siebie postrzelisz niż przeciwnika. Podstawą powinno być silne wojsko, a nie mięso armatnie
  • Odpowiedz
@uirapuru: No spoko, tylko na ile sensowna jest? Jak wiele możesz zdziałać na polu bitwy realnie.


@fervi: czyli to, ze zwykli obywatele pchają się do obrony Ukrainy w ilościach takich, że ciężko ich odpowiednio przeszkolić jest Twoim zdaniem bez sensu? ciekawe.

Ja wiem, że dzisiaj ludzie oglądają filmy wojenne, grają w BFy czy inne ARMY i marzą o takiej walce, ale sorry.


@fervi: no wlasnie wypisujesz jak ktos taki
  • Odpowiedz
U uczciwej kobiety postulaty Konfederacji nie powinny wzbudzać żadnych negatywnych emocji


@kompek: Czyli jakiej? Przykościółkowej dewoty, zero aborcji, zero zainteresowań, zero planów i marzeń, zero ambicji? Tylko bachory i kuchnia. Taki jej obraz.
  • Odpowiedz
akurat źle trafiłeś z tym komentarzem ;)


@uirapuru: Wiedziałem o tym, bo raczej nikt zafascynowany wojskiem nie popiera przymusu. Oczywiście pominę kwestie fali itd,

Fajnie jakbyś dawał statystyki, ale:
- Według Ukraińskich statystyk, rosyjskie mięso armatnie żyje 5 dni, po 7 dniowym treningu przyjeżdża, po 12 dniach od mobilizacji umiera. (https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1465214%2Cwyliczono-jaka-jest-srednia-dlugosc-zycia-zmobilizowanych-rosjan-od)
- Masz też badanie (niestety stare) prowadzone przez Polaka, który porównywał rodzaje armii i lepiej je profesjonalizować, czyli to
  • Odpowiedz