Wpis z mikrobloga

Z info od posrednikow kredytowych - bardzo bardzo duze zainteresowanie kredytem 2%, generalnie poza nim wszelki inny kredyt praktycznie umarl (ale to niech potwierdza jeszcze doradcy z wykopu).

Jak to zdaniem ekspertow z wykopu przelozy sie na ceny mieszkan, szczegolnie te przekraczajace limity + na rynek najmu? Raczej szykuje sie spora fala zwolnien najmowanych mieszkan.

#nieruchomosci #kredyt2procent #kredythipoteczny
  • 14
  • Odpowiedz
@opewnieJerzy:
Ciężko stwierdzić ile dokładnie mieszkań zwolni ten program, ale powinno się pojawić jakies 40k dodatkowych ofert najmu do 2024. Na pewno będzie presja na ceny wynajmu, bo bk2% to bezpośrednia konkurencja dla landlordów. Generalnie bardzo ciekawa sytuacja będzie na rynku, dobrze że pasti zrobił liczniki XD
  • Odpowiedz
  • 2
@BurzaGrzybStrusJaja: z innych rzeczy z mojej obserwacji - bk2% kreuje popyt, ktory bez niego by nie nastapil tak szybko (obserwacja pewnie niemiarodajna, ale ja i czterech znajomych czatujemy na ten kredyt, a tak to dalej bysmy nie kupowali, bo sie nie oplaca).

Tj. ten rok moze byc na sterydach rodem z 2021, a potem od przyszlego roku moze byc wieksza posucha niz w 2022. Ale to pytanie czy i ile bk2%
  • Odpowiedz
  • 0
@dziczyznaa: chodzi mi o brak limitow w tym roku i ew. przesuniecia na ten rok wydatkow zaplanowanych na lata przyszle, gdzie jak rozumiem maja byc limity. Wg mnie zainteresowanie tym kredytem przekroczy oczekiwania w tym roku, ale zobaczymy. Stad za rok moze byc wiekszy od planowanego limit wnioskow.
  • Odpowiedz
  • 1
@Majzel20: teoretycznie maja furtke - moga zmieniac rozporzadzeniem. Pytanie czy beda na to pieniadze w przyszlych latach, bo tez czuje, ze w duzych miastach szybko przekroczymy progi finansowania.
  • Odpowiedz
@opewnieJerzy: naturalnie, tylko trzeba odpoweidziecie sobie na jedno ważne ale to zajebiscie ważne pytanie, komu to będzie potrzebne? Zwycięskim pisiorom po wyborach? Gdzie wiadomo jak wygląda budzet. Zwycięskiej opozycji? Dosypywac hajs w nie ich pomysł? Nie wiem, ja tego nie widzę
  • Odpowiedz
@opewnieJerzy: z kredytem 2% jest taki problem że zdolność po dopłacie będzie raptem 25% większa niż bez kredytu, a ceny przez ostatnie 6mc lekko podbito o 10%. Kto rezerwował po starej cenie ten ma wygranko, po obecnych kwotach jest średnio.
  • Odpowiedz
Z info od posrednikow kredytowych


@opewnieJerzy: Info z wpisów z roszczeniami oraz wzmianek w księgach wieczystych działek na których budowane są osiedla developerskie w wawie (próbka to póki co 7 inwestycji):

Sprzedaż rozpoczęta w końcówce 2021 i prowadzona do teraz:
2022 - 81% roszczeń
2023 do teraz - 19% roszczeń.
Mieszkania dla których istnieją roszczenia i wzmianki vs mieszkania oferowane w budynku: 67%
Ile średnio developer podaje na stronie, że sprzedanych:
  • Odpowiedz
generalnie poza nim wszelki inny kredyt praktycznie umarl


@opewnieJerzy: Wręcz przeciwnie, zainteresowanie zwykłymi kredytami wzrosło, widać to też po wydłużających się czasach procesowania wniosków.
  • Odpowiedz