Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym handlem internetowym, czy to na prawdę takie proste? Poznaje coraz więcej ludzi, którzy się tym zajmują. Ukrainiec, który ledwo mówi po polsku razem z żoną handlują w internecie. Para 40+ stwierdza, że swoje 20k oszczędności wpakują w towar i otworzą sklep internetowy. Kompletny lewus, który na niczym się nie zna prowadzi sklep internetowy generujący nawet 80k PLN- ów dochodu dziennie, gdzie wszystko robią za niego ludzie bo on sam nie potrafi nawet spakować towaru czy uzyskać wsparcia technicznego w razie awarii systemu...
#ecommerce #handelinternetowy #allegro
  • 6
@inko-gnito: piszesz ze typ na niczym sie nie zna ale jak widac zna sie i to bardzo dobrze - potrafil ogarnac ludzi ktorzy chca dla niego pracowac, mial pomysl na biznes, rozwinal pule klientow, ogarnal procesy pakowania czy wsparcia technicznego - to sa prawdziwe wyzwania do prowadzenia biznesu, nie jakis kult #!$%@? gdzie szef robi wszystko tak jak tobie sie wydaje

Nie wiem kto w tej historii jest lewusem ale raczej
@oldspiceedit: on na prawdę się na niczym nie zna. Ze sklepem ruszył tylko dlatego, że na start miał kasę od rodziców, a dojście do towaru od znajomego który już wcześniej prowadził taki sklep. Resztę zrobili za niego ludzie (głównie małolaty) pracujący dla niego po 15 godzin na dobę.
@inko-gnito: handel w internecie nie jest specjalnie trudny u podstaw. Rzeczywiście każdy może handlować, ale zapewniam, że spośród tysięcy próbujących w tym swoich sił, pewnie tylko kilku dojdzie do poziomu 8k dochodu dziennie, a 80k dziennie to może jeden na setki tysięcy ;) Więc wcale to nie jest takie proste, jak już się wgłębić.
Ogólnie zacząłbym od podstaw, czyli od towaru, skąd, za ile można go kupić i za ile sprzedać,
@inko-gnito: nie, e commerce nie jest łatwy. Jak w każdym biznesie ważne jest wiele zmiennych, w tym wypadku ważne jest co sprzedajesz i jak znajdujesz klientów. Jakie będą twoje USP? Jak ściągniesz klientów? Masz duży budżet na reklamę (która przez długi czas może się nie zwrócić)? Sam mam maly biznes e-com i dopiero po długim czasie i ogromnych zmianach zacząłem zarabiać.