Wpis z mikrobloga

Różnice w zarobkach są to fakt. Natomiast nie zmienia to faktu, że najłatwiej by było gdyby ludzie nie musieli przechodzić na B2B bo UOP byłoby konkurencyjne.


@Darth_Gohan: Oczywiście, zgadzam się że uop powinno być konkurencyjne, ale obecnie nie jest nawet blisko. Manipulujesz bo na ryczałcie skłądka zdrowotna to nie jest 9% tlyko 626 PLN, chyba że robisz ponad 300k przychody to wtedy 1100 PLN. Tymczasem na uop płacę kosmiczne obciążenia, all
@DeoLawson: Ano fakt zapomniałem, że na ryczałcie teraz masz je po progach bo się ludzie o to wściekli. Natomiast jak jesteś na liniowym albo progu no to już zostaje 9 %. Chociaż fakt, mało który w IT teraz się w to bawi.

Do tych 410 z 1000 doliczasz jeszcze, że i tak od wszystkiego jeszcze VAT trzeba płacić jak coś kupisz? :)

Spoko zdrowotna i tak zaraz znowu w górę leci
@Darth_Gohan: Nie doliczam vatu, bo to już mocno zależy od struktury konsumpcji. Poza tym vat płacą zarówno Ci na b2b jak i Ci na uop. Wiadomo, że furę można odliczyć czy sprzęt komputerowy, ale żywności nie odliczysz RACZEJ, bo i o takich przypadkach słyszałem od znajomego księgowego.
@DeoLawson: są agenci co każdy obiad = faktura na obiad firmowy i integracyjny.

O tym mówię. Dla mnie powinno być jasno rozpisane co można, a co nie. Jak ktoś na jednoosobową działalność kupuje w ciągu roku 10-15 komputerów i ich nie sprzedaje dalej to jest to lekko podejrzane.

Pożyjemy zobaczymy co będzie za jakiś czas.
O tym mówię. Dla mnie powinno być jasno rozpisane co można, a co nie. Jak ktoś na jednoosobową działalność kupuje w ciągu roku 10-15 komputerów i ich nie sprzedaje dalej to jest to lekko podejrzane.


@Darth_Gohan: Takich osób jest sporo, i Urzędy Skarbowe naprawdę kontrolują jednie jednostki wyjątkowo podejrzane, są osoby co potrafią na liniówce wykazywać straty po kilkanaście lat xD Więc ryczałtowców wrzucających rower za 40k w vat się nie
@Metylo: bogaci ominą przepisy, a jak nie da rady to uciekną z kraju. Korporacje płacą śmieszne podatki w Polsce. Najczęściej przy takich głośnych akcjach nowych ustaw podatkowych najbardziej po kieszeni dostają najbiedniejsi przy aplauzie tłumoków, którzy dali się nabrać na tanie hasełka.
10k wychodzi tak samo podatkowo jak ktoś kto zarabia 100k miesięcznie


@Szemiques: Metodologia lewicowych dzieciaków, przeraża tak jak ich inteligencja. Kochany "geniuszu", upraszczając tylko do podatku 12% to od kwoty 10 tys. zł, zapłacisz 1200 zł podatku, a od 100 tys. zł, zapłacisz już 12 tys. złotych.
Chyba nawet czteroletnie dziecko zauważy, że karany jest bardziej ten, który więcej zarabia i to aż o ponad 10 tys. złotych!
@caslin: Nie chcę być niemiły, ale trzeba przemyśleć z jakim partnerem decydujesz się robić dziecko.


@Nowystaryziel: Nie wszyscy Polacy mogą być bogaci i zarabiać powyżej średniej krajowej, a są w życiu ważniejsze cechy dobrego partnera niż wysoka wypłata.
Mówię o hipotetycznej sytuacji dwójki ludzi, którzy uczciwie i ciężko pracują, uczciwie płacą podatki, a zarabiają tyle by nie umrzeć z głodu i jakoś się utrzymać za wysokie ceny najmu, czy kredytu.
@caslin: życie. Polska jest #!$%@?, bo politycy kupują głosy patologii i głupich ludzi ich pieniędzmi.
Poza tym to raczej pisałaś o samotnej matce, która dostaje 900 zł alimentów z funduszu alimentacyjnego i pracuje przez co ma za duże zarobki, aby łapać się do różnych pomocy socjalnych.
Ja pamiętam w swoich czasach studenckich- dzieciaki rolników, którzy defacto byli milionerami, ale opłacali najniższy krus i mieli dużo rodzeństwa dostawali wysokie stypendium socjalne (bo
Większość konfiarzy to ludzie którzy albo nie znają jeszcze życia, albo żyją marzeniem o sukcesie.

wśród konfiarzy też powtarzający się schemat to synuś z klasy średniej, który ma na wszystko, bo mu rodzice dają

wyborcy Konfederacji to często uczniowie/studenci i wydaje im się, że po zakończeniu edukacji ich szczere chęci wystarczą do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Myślą, że gówno tytuł inż/mgr i ciężka praca zrobią z nich krezusów, których państwo będzie okradać z
Poza tym to raczej pisałaś o samotnej matce, która dostaje 900 zł alimentów z funduszu alimentacyjnego i pracuje przez co ma za duże zarobki, aby łapać się do różnych pomocy socjalnych.


@Nowystaryziel: Ależ skąd.
Pisałam o samotnej matce (albo ojcu - różnie bywa, mnie np. wychował samotny ojciec) na najniższej krajowej, który NIE otrzymuje żadnych alimentów od partnera/partnerki ani z FA i żadnych pomocy socjalnych, bo przekracza próg 900 za osobę