Wpis z mikrobloga

I czujesz się bogaty?


@Szemiques: zarobkowo jestem 1% ludzi w polsce, czuję tylko to że mnie okradają 8k co mięciąc idzie do budrzetu z mojej kasy, nie wspominam o tym że jeszcze mam otwartą działalność i też tam liczę ile mi się zabiera, nie czuję się bogaty ale fakty wskazują na to że jestem
@zbuntowana_strzyga: Ja mam 50% kosztów zbycia praw autorskich. To te podatki mam niższe. Ale fakt tak jak pisałem osoby zarabiające te 10-15k są w podatkowo w najgorszym miejscu. W sensie podatki i tak są koniecznością, bo za coś trzeba utrzymać nawet latarnie na ulicy xD. Moim zdaniem żeby bilans wyszed na to samo co teraz możnaby po prostu zmienić progresję podatkową. Widzisz tu mimo wszystko stwierdzę kontrowersyjnie to nie tobie zabierają
@Metylo: niestety tak się kończy patrzenie na społeczeństwo jako "zbiór racjonalnych JEDNOSTEK", rzeczywistość społeczną jest jednak bardziej skomplikowana. Konfiarze nie rozumieją, że jak im się "zabierze" w postaci podatku i "da" komuś biednemu w postaci programu socjalnego, infrastruktury czy instytucji to ogólnie rzecz biorąc wyjdą na tym na plus. Wystarczy spojrzeć na kraj z dużym rozwarstwieniem społecznych żeby zobaczyć do czego prowadzi ta wiara w "jednostkowość" ludzi, patrzcie takie USA. Ja
@Szemiques: nawet gorzej? #!$%@? gorzej.

@kerdian W Polsce wystarczy być na b2b i zarabiać 15k żeby być już opodatkowanym bardzo nisko, milionerzy płacą tak samo najczęście,a korporacje znacznie więcej od tych osób. Mówię o wartościach %.
Karajmy ludzi myślących, którzy do czegoś doszli


@czujek22: Bo jak wszyscy wiemy, bogaci to kasta nadludzi myślących inaczej, nie jak ten plebs ( ͡° ͜ʖ ͡°)

>W moim mniemaniu społecznie nadal mamy problem z odróżnieniem bogatych od klasy średniej


@Szemiques: No imho ty też masz ten problem, bo próbujesz to rozróżniać po wysokości pensji na etacie, a nie tym, czy ktoś w ogóle na etacie musi
to widać, że nie zatrudniasz. Składki pracownika można zaliczyć do kosztów i zmniejszyć tym samym podatek dochodowy.


@makaronzjajkiem: https://www.pit.pl/odliczenie-zdrowotne/

"Od 2022 roku nie można już dokonywać odliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne od zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych na dotychczasowych zasadach. Zmiany są efektem ustawy o tzw. Polskim Ładzie 1.0 i 2.0. W myśl aktualnie obowiązujących przepisów wysokość odliczenia zależy w szczególności od formy opodatkowania. "

Nie jestem watowcem, w
@srgs: wyborcy Konfederacji to często uczniowie/studenci i wydaje im się, że po zakończeniu edukacji ich szczere chęci wystarczą do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Myślą, że gówno tytuł inż/mgr i ciężka praca zrobią z nich krezusów, których państwo będzie okradać z grubej wypłaty. Są po prostu młodzi i nie mają doświadczenia życiowego ale z tego się wyrasta (przynajmniej większość xD).