Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że wybory wygrywa wygrywa konfederacja, czy inna partia o kucowskich zapędach i wdraża ustawę 'ZUS dla chętnych'.

Raczej oczywiste, że wszystkie kuce rezygnują z ZUS i liczą na to, że dobry pan przedsiębiorca da im do ręki duże brutto.
No, okej
Miła 30 -40 lat, no a jednak takiemu kucowi nie udało się uzbierać kwoty pozwalającej mu na przeżycie więcej niż roku pop zakończeniu pracy.
Nieważne, czy dostał duże brutto do ręki, ale kasę przetracił na bieżące przyjemności, czy jednak dobry pan przedsiębiorca dalej mu płacił tylko pensję netto.

Jakie jest wasze zdanie? Taki old-kuc poszedł by grzecznie skonać z głodu pod płotem, czy jednak wyciągnąłby łapę po państwowe, bo to ' wyjątkowa sytuacja' i wina lewactwa, że uwierzył w harlekiny dla kucy? I z kuca staliby się na starość zagorzałym socjalistą?
Podkreślam, w mojej wizji ZUS jest dobrowolny, ale istnieje, więc kuc- socjalista wyciągałby by łapę po pieniądze innych ludzi, którzy jednak składki sumiennie płacili.

#bekazkuca #bekazkonfederacji #bekazprawakow #4konserwy #neuropa
  • 70
@fervi: emerytura jako koncept jest zła, bo nie bierze pod uwagi starzejącego się społeczeństwa.

Ja naprawdę nie wiem jak my z tej katastrofy wyjdziemy. Ale nie widzę sensu w okłamywaniu młodych ludzi, którzy niemal na 100% emerytury nie zobaczą na oczy i wciągać w tę piramidę finansową. Lepiej od razu im powiedzieć - EMERYTUR NIE BĘDZIE, JESTEŚCIE ZDANI TYLKO NA SIEBIE! A obecne składki wprost uznać jako składkę celową na utrzymanie
Tu ewidentnie coś jest nie tak.


@niecodziennyszczon: aa teraz załapałem kontekst hm...
bez większej analizy powiedziałbym, że brak dobrych alternaty. Nie, żeby ta była jakaś dobra, ale zauważ, że to jest trochę przekazywane z "pokolenia"( to nie raczej rocznik) na pokolenia, to jest era tego samego gościa w muszce.

Daje im też pewne poczucie, żę przystają z inteligentniejszym niż cała reszta, że oni są też lepsi niż ta reszta, że są
  • 0
@Gumaa: Czyli praca do końca życia płodu jest najlepsza? Potencjalnie tak, ale jak nie dasz rady to co - samobój?
@PrzeKomentator: Dobrowolny zus byłby dobry w kraju myślących ludzi. Jak jest, każdy widzi.
Moim zdaniem obowiązek odkładania na emeryturę powinien być ale na zasadzie ike/ ikze (ale bez limitów a z wymogiem do emerytury). Czyli zakładasz sobie konto w wybranej instytucji i albo ona ogarnia za Ciebie co z tym zrobić albo ogarniasz sam jak umiesz. I tak samo ubezpieczenie zdrowotne. Nie stać kogoś to bierze jaką tańszą firmę ale jak
Czyli praca do końca życia płodu jest najlepsza? Potencjalnie tak, ale jak nie dasz rady to co - samobój?


@fervi: co?
Ja nie wiem co się stanie z kimś, kto nie będzie mógł pracować. Ale pewne jest, że nie będzie emerytur takich jak teraz. Trzeba zacząć przygotowywać się już teraz. Albo oszczędzać, inwestować, robić dzieci które będą w stanie się nami zaopiekować.
@Gumaa: Problem w tym, że oszczędzanie jest głupie, robienie dzieci na opiekę też, a inwestycja to spore ryzyko. Teraz masz inwestycję (PPK) + oczywiście ZUS i nawet jak masz tę inwestycję to wiele osób ucieka z niej dla dodatkowych 80zł na koncie.

Emerytury powstały, by oczywiście zasilić budżet + by zabezpieczyć takie osoby przed swoją głupotą.
Miła 30 -40 lat, no a jednak takiemu kucowi nie udało się uzbierać kwoty pozwalającej mu na przeżycie więcej niż roku pop zakończeniu pracy


@PrzeKomentator: Jeśli ZUS nie zostanie zreformowany w jakikolwiek sposób, to i tak z niego za tyle lat nie dostaniesz emerytury która zapewni Ci przeżycie?

Inna sprawa, że tragiczne jest takie pisanie "konfiarz", "pisior", "platformers", "lewus" co ma zawsze na celu deprecjacje innych osób i zagonienie tak różnorodnej
Miła 30 -40 lat, no a jednak takiemu kucowi nie udało się uzbierać kwoty pozwalającej mu na przeżycie więcej niż roku pop zakończeniu pracy.


@PrzeKomentator: Mija pół roku i nie ma z czego płacić akutalnym emerytom, wychodzą na ulicę, obalają kucowski rząd i wracamy do tego co było.
Poprawiłem.
Problem w tym, że oszczędzanie jest głupie, robienie dzieci na opiekę też, a inwestycja to spore ryzyko. Teraz masz inwestycję (PPK) + oczywiście ZUS i nawet jak masz tę inwestycję to wiele osób ucieka z niej dla dodatkowych 80zł na koncie.

Emerytury powstały, by oczywiście zasilić budżet + by zabezpieczyć takie osoby przed swoją głupotą.


@fervi ale te pieniądze są po prostu wypłacane TERAZ. Kiedy ty przejdziesz na emeryturę ich już dawno
ale te pieniądze są po prostu wypłacane TERAZ. Kiedy ty przejdziesz na emeryturę ich już dawno nie będzie.


@Gumaa: Oczywiście (jeśli mówimy o ZUS). Wypłacanie ich w przyszłości nie ma sensu. Twoje pieniądze tracą na wartości. Gdyby twoi odkładali na emeryturę, to dzisiaj by mieli może emeryturę na poziomie 100-200zł.

Ty myślisz, że państwo jakoś magicznie za 40 lat ci te pieniądze zwróci? Skąd oni je wezmą?


@Gumaa: Jeśli nie
@PrzeKomentator: Jak każdy, co "pani redaktor, my podpisali, nie wiedzieli" xD Nie da się podczas swojego życia odłożyć hajsu na 15-letnią emeryturę jak wartość pieniądza tak mocno spada. Co to było 200 zł 10 lat temu, a co to jest dzisiaj? Wtedy zakupy dla 2 osób na tydzień, teraz na 3 dni xDD A żadne banki nie oferują takich fajnych lokat emerytalnych, żeby ten hajs faktycznie sensownie wzrastał.
Jeśli nie ogarną dzietności to może być problem, jeśli ogarną to tak jak teraz - z podatków. Państwo dopłaca do ZUSu.


@fervi: tak, dopłaca. A skąd weźmie pieniądze jak będzie musiało dopłacić 10x więcej? Państwo ma jakiś magiczny skarbiec pieniędzy?

Nie dociera to do ciebie, że państwo nie będzie miało pieniędzy na emerytury?
@PrzeKomentator: Rządowe wyliczenia zusu z ostatnich dni- obecne pokolenie 39-30 latków dożywając do wieku emerytalnego dostanie emerytury w wysokości 15,7% ostatnich wynagrodzeń. To jest jednak optymistyczne założenie, ponieważ dzietność coraz bardziej spada, młodzi wyjeżdżają pracować za granicę, a Polska zobowiązała się utrzymywać emerytów ze wschodu- z Ukrainy, Białorusi, itp -wystarczy, że legalnie przepracują jeden dzień w Polsce. ZUS już teraz jest trupem i piramidą finansową. Ja jestem jeszcze młodszy i jestem
A skąd weźmie pieniądze jak będzie musiało dopłacić 10x więcej? Państwo ma jakiś magiczny skarbiec pieniędzy?


@Gumaa: Państwo może wpływać na ilość wypłat, np. podnosząc wiek emerytalny. Jest to dziwne, że do tej pory tego nie zrobiono. Może też zachęcać do aktywności blabla.

Nie dociera to do ciebie, że państwo nie będzie miało pieniędzy na emerytury?


@Gumaa: I twoim zdaniem umieranie pod płotem jest rozwiązaniem? Przecież żadnego sensownego rozwiązania nie
Państwo może wpływać na ilość wypłat, np. podnosząc wiek emerytalny. Jest to dziwne, że do tej pory tego nie zrobiono. Może też zachęcać do aktywności blabla.


@fervi: będą musieli podnieść wiek emerytalny do tego stopnia, że ludzie będą pracować aż do śmierci. To właśnie pisałem.

I twoim zdaniem umieranie pod płotem jest rozwiązaniem? Przecież żadnego sensownego rozwiązania nie podajesz oprócz "to nie nasz problem, zdychajcie"


@fervi: gdzie napisałem, że to
będą musieli podnieść wiek emerytalny do tego stopnia, że ludzie będą pracować aż do śmierci. To właśnie pisałem.


@Gumaa: Jest taka opcja. Jest też druga opcja, czyli właśnie inwestycje, które masz w PPK. Przy czym przy tej inflacji też podejrzewam, że to grosze.

Nie podaję instytucjonalnego rozwiązania, bo go nie ma.


@Gumaa: Jakieś jest - reformacja ZUS. Jak chcesz realnie zabezpieczyć się przed starością to oprócz śmierci możesz kupować puszki
@ilmari: tylko ta analiza jest trochę bez sensu, zobacz jaki skok zrobiliśmy przez ostatnie 40 lat. Pewnie Twojemu dziadkowi też mówili że jak będzie tak klepał młotkiem na warsztacie to jak będzie mieć 90 lat to nic z tego nie będzie, tylko od tego czasu wydajność tak skoczyła że 1 wnuk zrobili w miesiąc tyle co on robił w rok.