Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że wybory wygrywa wygrywa konfederacja, czy inna partia o kucowskich zapędach i wdraża ustawę 'ZUS dla chętnych'.

Raczej oczywiste, że wszystkie kuce rezygnują z ZUS i liczą na to, że dobry pan przedsiębiorca da im do ręki duże brutto.
No, okej
Miła 30 -40 lat, no a jednak takiemu kucowi nie udało się uzbierać kwoty pozwalającej mu na przeżycie więcej niż roku pop zakończeniu pracy.
Nieważne, czy dostał duże brutto do ręki, ale kasę przetracił na bieżące przyjemności, czy jednak dobry pan przedsiębiorca dalej mu płacił tylko pensję netto.

Jakie jest wasze zdanie? Taki old-kuc poszedł by grzecznie skonać z głodu pod płotem, czy jednak wyciągnąłby łapę po państwowe, bo to ' wyjątkowa sytuacja' i wina lewactwa, że uwierzył w harlekiny dla kucy? I z kuca staliby się na starość zagorzałym socjalistą?
Podkreślam, w mojej wizji ZUS jest dobrowolny, ale istnieje, więc kuc- socjalista wyciągałby by łapę po pieniądze innych ludzi, którzy jednak składki sumiennie płacili.

#bekazkuca #bekazkonfederacji #bekazprawakow #4konserwy #neuropa
  • 70
Nie dość, że ZUS sam w sobie nie jest wydolny, to jeszcze gdyby przyszło wypłacać emerytury, czy inne zasiłki osobom, które składek nie odprowadzały całkowicie, by go zabiło. Kosztem osób składki płacących.

Dla obecnego kuca on już nie żyje, nie dostanie z niego pieniędzy wystarczających na życie - patrz wyżej, 30% to prognozy.

A kuca konsekwentnego, który umierał by z głodu, ale łapska po kasę z ZUS-u z którego zrezygnował, by nie
Jest taka opcja. Jest też druga opcja, czyli właśnie inwestycje, które masz w PPK. Przy czym przy tej inflacji też podejrzewam, że to grosze.


@fervi: już lepiej inwestować samemu. Mogę się założyć, że te pieniądze w końcu pójdą na wypłatę bieżących emerytur i nikt ich nie zobaczy.

Jakieś jest - reformacja ZUS. Jak chcesz realnie zabezpieczyć się przed starością to oprócz śmierci możesz kupować puszki i robić zapasy jedzenia, pewnie mając
już lepiej inwestować samemu. Mogę się założyć, że te pieniądze w końcu pójdą na wypłatę bieżących emerytur i nikt ich nie zobaczy.


@Gumaa: Można dodatkowo oszczędzać. Natomiast na PPK składa się twoja część, część pracodawcy, a jak nie wypłacasz to państwo grosze dopłaca. Ten hajs jest inwestowany, co może pomnażać środki, a może też sponiewierać je. Do środków masz dostęp cały czas, ale nie pełny - 100% swoich, 70% pracodawcy. Więc
Natomiast na PPK składa się twoja część, część pracodawcy, a jak nie wypłacasz to państwo grosze dopłaca


@fervi: nie ufaj państwu. Jak ich budżet przyciśnie, to te pieniądze po prostu znikną.

A to już niesprawiedliwe. Płacić na czyjąś emeryturę i samemu nic z tego nie dostać.


@fervi: życie nie jest sprawiedliwe. I tak ludzie nic nie dostaną. Przynajmniej nie będzie się ich okłamywać.
nie ufaj państwu. Jak ich budżet przyciśnie, to te pieniądze po prostu znikną.


@Gumaa: To są prawnie twoje pieniądze. Równie dobrze mogą zniknąć tobie pieniądze z konta

życie nie jest sprawiedliwe. I tak ludzie nic nie dostaną. Przynajmniej nie będzie się ich okłamywać.


@Gumaa: Jak uważasz :P
To są prawnie twoje pieniądze. Równie dobrze mogą zniknąć tobie pieniądze z konta


@fervi: tak, mogą zabrać z konta. Tak zrobili bodajże w Grecji. Państwu nie można ufać, a tym samym bankom również.
@PrzeKomentator: aktualnie szefowa nie chce mi dać innej umowy niż o dzieło i nikt inny nie chce mnie zatrudnić mimo dużego EXP setek CV. Jak będę w wieku niezdolnym do pracy to za ostatnie pieniądze kupię czarnoprochowca i strzelę se w łeb